Najde se nový Berdych nebo Hlaváčková? Plzeň hostí turnaj tenisových nadějí

1.7.2022
Andrea Jančová

Mladí tenisté z celého světa se sjeli do Plzně. Na borských kurtech pořádající TK Slavie Plzeň probíhá už 52.ročník mezinárodního turnaje juniorů Ex Pilsen Babolat Cup. Finálové zápasy jsou na programu 3. července.

„Ex Pilsen je mezi turnaji juniorů fenoménem a legendou, protože na světě je málo turnajů, které se mohou pyšnit přívlastky dlouhý a skvělý. A především jím prošlo mnoho skvělých tenistů. Mezi stovkou juniorů na světě má Česká republika 22 juniorů, více mají jen Spojené státy americké – 28. Děkuji za podporu našeho sportu také městu Plzni. Tenis je jeden z našich nejúspěšnějších sportů a ve světě dělá naší republice skvělé jméno, stejně tak jako například plzeňské pivo,“ uvedl při zahájení turnaje prezident Českého tenisového svazu a zároveň prezidenta evropské federace Tennis Europe Ivo Kaderka.

Na turnaji Ex Pilsen hráli v minulosti Maria Šarapovová, Lleyton Hewitt, Tomáš Šmíd, Petr Korda, Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Jana Novotná, Nicole Vaidišová, Lucie Šafářová nebo Andrea Hlaváčková. „Před 25 lety jsem hrál kvalifikaci tohoto turnaje, v tom samém roce jako zde hrál Lleyton Hewitt. Ten, kdo hraje v Plzni, se může stát světovou jedničkou,“ řekl primátor Plzně Pavel Šindelář, pro kterého bylo toto zázemí v mládí domácím prostředím.

„Navzdory koronaviru se nám podařili dva poslední ročníky zachovat a odehrát. Jsme tedy nejstarším mezinárodním turnajem juniorů na území České republiky bez přerušení. Turnaj je zařazen do kalendáře ITF (Mezinárodní tenisová federace) hráčů do 18 let. Doufáme, že se v nejbližší budoucnosti prosadí i více domácích hráčů, pro které naše akademie pod klubem TK Slavia Plzeň vytváří skvělé podmínky k tréninku,“ vysvětlil prezident TK Slavia Plzeň Jan Hlaváček.

Řediteli turnaje Jiřímu Kováříkovi ml. a celému organizačnímu týmu udělalo radost to, že byl po dlouhé době značný zájem z řad českých tenistů a tenistek a podařila se zcela naplnit kvalifikace. „Do Plzně se sjelo 128 hráčů a hráček z 21 zemí a čtyř kontinentů. V konkurenci Wimbledonu je těžké dostat do Plzně absolutní špičku. Nejvýše nasazeným tenistou je 50. hráč světového žebříčku ITF Srb Branko Djurič. Pět hráčů je do 105. místa, nejvýše nasazené dívky jsou okolo 105. místa světového žebříčku,“ doplnil Jiří Kovářík ml.

Zdroj : vz, TK Slavia Plzeň


Témata:

Nepřehlédněte