• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Namísto nástupu do vězení šel muž vykrást poštu

  17.4.2024
  Simona Knotková

  Policisté znají totožnost pachatele, který loni v prosinci s pistolí v ruce donutil pracovnici pošty ve Cvikově na Českolipsku, aby mu vydala desítky tisíc korun.

  Zadrželi ho na Českolipsku před dvěma měsíci, když ujížděl ve voze po jiném loupežném přepadení. Pod pohrůžkou násilí mu peníze tehdy vydala pracovnice benzinové stanice v Úštěku na Litoměřicku. K loupeži na cvikovské poště se jednačtyřicetiletý muž doznal.

  „Vysvětlil ji tím, že mu jako ústeckému bezdomovci chyběly finanční prostředky. Na Českolipsko přijel loni v prosinci za svými příbuznými, ačkoliv měl v té době vykonávat trest odnětí svobody ve věznici, kam ho soud poslal za jeho předchozí majetkovou trestnou činnost na 14 měsíců,“ uvedla regionální mluvčí Ivana Baláková.

  Loupeže na poště ve Cvikově se muž dopustil loni 7. prosince kolem 13:20. Obličej si zakryl nasazenou kapucí a nákrčníkem vytaženým nad nos a v ruce držel pistoli. „Pracovnice u přepážky v obavě o svůj život lupičovi vydala několik desítek tisíc korun, se kterými odešel, aniž by jí ublížil,“ uvedla mluvčí policie. Podle tvrzení obviněného muže k loupeži ve Cvikově použil dětskou plastovou pistoli a po činu se jí zbavil. „Zda o zbrani vypovídá pravdivě, nevíme. Ať už hrozil poštovní úřednici dětskou plastovou pistolkou, anebo skutečnou zbraní, svým jednáním, tak jako tak naplnil skutkovou podstatu zločinu loupeže, za který mu hrozí desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala Baláková.

  Muž si ve věznici zatím odpykává svůj předchozí trest. Policisté ho do ní eskortovali po zadržení 22. února. Ten den před polednem přepadl pracovnici benzinové stanici v Úštěku. „Na zaměstnankyni, která obsluhovala obchod, namířil pistoli a vyzval ji, aby mu vydala tržbu. Žena mu v obavě o svůj život vyhověla, a on i s penězi z místa činu odešel, aniž by jí ublížil,“ uvedla již dříve na webu policie její regionální mluvčí Pavla Kofrová. Na základě vyhlášeného pátrání se muže podařilo policistům zadržet zhruba o hodinu později, když řídil vůz na silnici mezi obcemi Blíževedly a Skalka na Českolipsku.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte