Náplavka u Radbuzy ožívá! Program odstartuje benefice Plzeňská kachna

27.5.2022
Andrea Jančová

Břehy řeky Radbuzy v centru Plzně se opět probouzí ke kulturnímu životu. Na náplavce mezi mostem v Tyršově ulici a kavárnou Šálek a Špunt se od 28. května do 4. září odehraje program festivalu Náplavka na Radbuze. 

Ten se už tradičně bude snažit oživit místo u řeky v centru západočeské metropole nejen bohatým kulturním programem, ale také vytvořením pohodové atmosféry s posezením u vody. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty všech žánrů, DJs a dance party, přehlídky pouliční gastronomie, divadelní představení pro malé diváky, filmové večery, výstavy, charitativní i sportovní akce nebo třeba na přehlídku amerických automobilů. Po celý červen navíc bude možné zpříjemnit si kulturní zážitky i obyčejné posezení u vody v designovém baru, který na náplavce zakotví. Všechny akce festivalu jsou zdarma.

Letošní program začíná oproti tomu loňskému téměř o měsíc dříve. První akcí, která 28. května festival odstartuje, bude benefice Plzeňská kachna aneb Děti pro děti, velký závod gumových kachniček, jejichž zakoupením bude podpořena Základní a Mateřská škola pro zrakově postižené a děti s vadou řeči v Lazaretní ulici v Plzni. Soutěžit se bude o zajímavé ceny a akci doplní také doprovodný program.

„Pro letošní rok jsme lehce pozměnili programovou strategii. Stěžejní část nabídky akcí se letos odehraje v červnu, zatímco o prázdninách, kdy se v Plzni koná velké množství kulturních akcí, které si vzájemně konkurují, jsme ponechali v běhu jen program, který byl v předchozích letech divácky úspěšný, a maximálně ho doplníme nějakým novým neotřelým konceptem,“ vysvětlil změnu termínu konání festivalu a rozložení akcí Kamil Liška, produkční kreativní zóny DEPO2015, která má programovou nabídku na starosti. Program festivalu je tedy letos rozdělen na dvě části – červnovou a prázdninovou.

Po celý červen bude návštěvníky hostit a zpříjemňovat posezení a procházku podél řeky pop-up bar Picnic Punx, okolo kterého se bude odehrávat různorodý program. Každou středu se mohou lidé těšit na živou hudbu v rámci koncertů, které se odehrají na pódiu umístěném pod mostem U Jána. Na něm se vystřídají čeští i zahraniční umělci. Páteční večery roztočí dance party s DJs a hudbou různých žánrů.

Soboty budou zasvěceny větším akcím. 4. června se bude konat benefiční akce Plzeň pro Nelinku. Happening přijede podpořit celá řada skvělých Djs a producentů. 11. června se mohou zájemci zaregistrovat na Náplavka Cup Open, otevřený turnaj ve stolním fotbálku. Neděle budou vyhrazeny pohodovému vysedávání u „grilovačky“, které se budou střídat s akcemi Eat´n´Beat kombinujícími dobré jídlo s hudebním doprovodem.

Zdroj :vz,Magistrát města Plzně


Témata:

Nepřehlédněte