Narozeninová garden party: Co všechno vám nesmí chybět?

3.8.2021
Redakce

Buďte připraveni na každé počasí 

Přestože letní měsíce jsou charakteristické vysokými teplotami, počítejte úplně se vším. Nikdy nevíte, kdy slunce zmizí a začne pršet. Krátký, ale silný déšť, dokáže zničit všechno jídlo i dekorace.

Na zahradě byste proto měli mít velký stan, pod kterým bude stůl s jídlem a židle. Pokud do stanu nechcete investovat, klidně kupte velké slunečníky a postavte je vedle sebe, ty můžete později využít i při koupání, opalování a trávení času venku.

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Vhodné dekorace 

Zahrada poskytuje mnoho možností, jak ji ozdobit a doplnit. Důležité je ale myslet na to, že je mnohem větší než například váš obývací pokoj. Při nákupu dekorací proto vybírejte větší kousky.

Chcete-li mít na zahradě stylovou party, tak do ní vneste trochu exotiky. Veselé barevné kombinace, exotická jídla, koktejly a latino hudba rozhodně nesmí chybět. Když se setmí vsaďte na svícny a lucerny, které během večera poskytnou tlumené světlo. Vytvoříte pomocí něho příjemnou atmosféru. Na stromy zavěste světýlka, nafoukejte balóny nebo kupte lucerny.

Rada odborníka

Praktickým doplňkem jsou pochodně s olejem proti komárům. Osvětlí větší prostor, zaujmou a přitom vás večer ochrání před nepříjemným hmyzem.

Základem je jídlo 

Chutné jídlo je základem celé party. Problém je však v tom, že nákup často zabírá příliš mnoho času. Raději jej ušetřete a využijte na něco jiného. Jednotlivé potraviny si objednejte z obchodů s donáškou.

Z jídel na garden party jsou nejlepší grilované pochoutky, případně menší kanapky, které se dají sníst na jeden nebo dva skusy. Dezerty vybírejte spíše suché, bez krémů. Venku vydrží i několik hodin.

K jídlu patří ještě jedna věc. Jsou jí správné nádoby s uzávěrem, které se postarají o to, aby vám na hostinu nechodil otravný hmyz.

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Pohodlné sezení

Na party se máte dobře najíst, pobavit se a odpočinout si. Na odpočinek jsou nejlepší pohodlná křesla s polštářem a houpačky. Někdy zase stačí jen velké polštáře roztroušené po zemi.

 Ke stolu při konzumaci jídla budete potřebovat klasické židle, které stačí přinést zevnitř.

Originální dárky 

Dárky jsou samozřejmostí, která nesmí chybět. Při dekorování zahrady a řešení všech věcí spojených s party však na ně můžete zapomenout. Narozeninový dárek by měl být originální, ale musí přitom vystihovat obdarovanou osobu.

Inspirujte se internetem a zjistěte, co by se mohlo vašemu blízkému hodit. Vyhněte se poukázkám či jiným univerzálním věcem. Nepotěší tak, jako něco vybrané od srdce. Koupi dárku rozhodně nepodceňujte.

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Aby se vám dobře jedlo a pilo 

Jídlo venku je úplně jiné než uvnitř. Stoly nejsou tak stabilní, což způsobuje, že porcelán se může kdykoliv zničit a rozbít. Papírový servis však také není žádnou výhrou. Kromě toho, že není dobrý pro životní prostředí, vypadá levně a často přes něj něco přeteče.

Dobrou volbou je znovupoužitelný tvrzený plast. Dnes ho najdete v širokém zastoupení a v různých barevných provedeních. Použít k němu můžete klasický příbor. Jelikož jsou talíře tvrdé, kovový nůž či vidlička je nezničí.

V rámci nápojů vsaďte na hezké džbány z hrubého skla. Velkým trendem jsou tzv. „mason jar“, které připomínají sklenice na zavařování. Nerozbijí se snadno a vypadají stylově.

Náš tip: Milovníci venkovního vaření, pozor. Hitem (nejen) letošní sezony jsou venkovní kuchyně pod pergolou. Díky nim můžete být v centru dění a už nikdy nemusíte odbíhat od návštěvy, abyste doma v kuchyni doplnili občerstvení.

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Užijte si garden party, jak se patří 

Udělejte si tu nejlepší party ve své zahradě už toto léto. Nejlepší na všem je, že nemusíte oslavovat jen narozeniny, ale i klidně jiné svátky, výročí, případně vůbec nic. Seznamte se s přáteli, promluvte si a užijte si příjemný den nebo večer.

Zdroj: Homify.com.veNepřehlédněte