Návštěvníci Mariánských Lázní opět zažijí vánoční pohádku na kolonádě

19.11.2021
Roman Kořinek

Po čtyři nadcházející adventní víkendy se v Mariánských Lázních na kolonádě uskuteční tradiční vánoční trhy. Pro návštěvníky bude připravena kolonáda s vánoční výzdobou, barevnými světly a sněhovými vločkami. Svou kouzelnou atmosférou tak bude opět přitahovat mnoho turistů i obyvatel města.

„Každou adventní sobotu bude navíc od 16 hodin na kolonádě znít živá hudba v podání skupiny hudebníků Mezinárodní konzervatoře v Praze. Jejich repertoár zahrnuje klasickou i populární hudbu, která se skvěle hodí k vánoční atmosféře lázní. O prvním adventním víkendu, který letos připadá na 27. a 28. listopadu, se hosté budou moci zúčastnit slavnostního otevření vánočního trhu, 28. listopadu pak proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromu,“ říká pořadatelka trhů Eva Koreisová.

O dalším adventním víkendu, 4. a 5. prosince, se na kolonádě od 13.00 hodin uskuteční mikulášská nadílka. Na děti bude čekat čert, anděl a Mikuláš se sladkými dárky za připravenou kresbu, písničku nebo básničku. „Dne 19. prosince v 15.00 uslyší ti nejmenší vánoční pohádku o zlaté rybce v podání herců karlovarského divadla. Pohádka je připravena v interaktivním režimu, ve kterém děti jsou posluchači a zároveň účastníky představení, k tomu zazní známé písničky za kytarového doprovodu,“ říká PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

A na děti bude pamatováno i během konání víkendových jarmarků. Během něj bude otevřena speciální dílnička pro děti, kde si mohou vyrobit vlastní obrázky z barevného písku s vánoční tematikou, projet se na dřevěném kolotoči či na vozíčku s bílým koníčkem nebo se vyfotit na pozadí báječného kočáru. Pro ty, kteří rádi tvoří vlastníma rukama, organizátoři umístili na kolonádě malý vánoční stromeček, který ozdobí ruční práce malých návštěvníků.

„Nezapomnělo se ani na rodiče, pro které bude připraven tradiční prodej vánočních ozdob, bižuterie, sušeného ovoce a ořechů, sýrů a uzenin. Pokud dostanete hlad, pár obrovských pánví s knedlíky, rizotem, těstovinami a smaženými klobásami vás hladu rychle zbaví. Novinkou víkendových akcí bude vietnamská kuchyně, dodává PR manažerka.

Ve městě se již nyní připravuje speciální vánoční výzdoba. V nejbližší době budou instalovány tři vánoční stromy, a to na kolonádě, u hotelu Cristal a u vjezdu do města. Fontány, sloupy a kašny budou zdobeny vánočními dekoracemi. „Milovaná zvířecí rodinka bude představena tento týden, a jak jsme se tajně dozvěděli, letos to bude rodina jelenů. Vánoční strom na kolonádě bude ozdoben těsně před prvním adventním víkendem, tedy 26. listopadu,“ dodala Elena Sorokina.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte