• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Návštěvnost mladoboleslavského Škoda Muzea byla v minulém roce opět na vzestupu

  28.1.2024
  Fefík

  Mladoboleslavské Škoda Muzeum hlásí dobré zprávy, v roce 2023 sem zavítalo 201 510 lidí. Jedná se o nejlepší výsledek od pandemického roku 2020, který potvrzuje zájem jak o historii automobilky Škoda, tak o doprovodný muzejní kulturní program.

  „Škoda Auto má bohatou historii, ze které může Škoda Muzeum čerpat. Současně pracujeme i na krátkodobých výstavách, které návštěvníkům zajišťují stále nové zážitky. Osvědčilo se propojování historických prvků s moderním kontextem, například výstava o designu vozů Škoda nebo představení nové generace modelu Superb po boku předválečných vozů téhož jména,“ uvedla Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea. 

  Dosavadní vrchol si muzeum připsalo v roce 2019, kdy do jeho prostor zavítalo přes 274 tisíc návštěvníků. Pak přišel zlomový rok 2020, kdy návštěvnost utrpěla vlivem protipandemických restrikcí.

  V posledních dvou letech se však Škoda Muzeum opět těší rostoucí oblibě, v loňském roce počet návštěvníků opět překonal hranici 200 tisíc lidí. 

  Na výsledku se pozitivně projevil i návrat zahraničních turistů, kteří tvořili zhruba polovinu celkové návštěvnosti. Nejvíce bylo německých, dánských, chorvatských a francouzských návštěvníků.

  Výstava na mladoboleslavském hradě přiblíží vývoj českého mincovnictví

   

  Tým Škoda Muzea chystá i pro rok 2024 celou řadu tematických výstav a kulturních akcí. Nyní na návštěvníky čekají dva původní vozy Škoda 200 RS, které letos staví 50 let, a výstava na téma Udržitelnost, představující témata jako dekarbonizace, udržitelná výroba, elektromobilita nebo udržitelný vůz na příkladu historických i nejnovějších modelů automobilky Škoda Auto. 

  V průběhu roku se návštěvníci mohou těšit například na výstavu věnovanou 60 letům modelu Škoda 1000 MB nebo oslavu 30 let modelu Felicia. 

  Ke Škoda Muzeu patří i bohatý kulturní program, zahrnující odborné přednášky o historii, program pro děti i koncerty. Letos do sálu L&K Fórum zavítá například kultovní kapela Pražský výběr nebo písničkářka Radůza. 

  Zdroj: Šárka Charousková, SM Mladá Boleslav  Nepřehlédněte