Nebezpečný konflikt řidičů na dálnici. Jeden z nich za jízdy střílel

5.9.2022
Andrea Jančová

Západočeští policisté hledají svědky nebezpečného incidentu, který se odehrál na dálnici D5 na konci prázdnin – konkrétně v pátek 26.srpna okolo půl desáté dopoledne. Za jízdy ve stotřicetikilometrové rychlosti tady dokonce jeden z řidičů vytáhl plynovou pistoli a vystřelil.  

Vše se odehrálo na 55. kilometru dálnice D5 u obce Mýto ve směru z Plzně do Prahy.  K incidentu došlo mezi řidiči automobilů Honda Acord tmavě modré barvy a Volkswagenu Touareg. Jak Našemu regionu prozradil policejní mluvčí Ondřej Hodan – dle výpovědí řidičů mělo během jejich jízdy docházet k vzájemným provokacím jako například vybržďování nebo kličkování. Ty vyvrcholily ve zmíněném úseku tím, že řidič Hondy vytáhl za jízdy z okénka ruku s plynovou pistolí, kterou měl podle řidiče Volkswagenu jedenkrát vystřelit do vzduchu. Učinil tak z důvodu, že velice spěchal do Prahy a druhý řidič ho údajně cíleně brzdil v jízdě. Celý incident mohl trvat zhruba 10 minut a je možné, že jeho počátek byl již někde za Plzní.

Muži zákona žádají  svědky, kteří daný incident viděli, nebo které ve svých vozidlech disponují kamerovými přístroji, které by mohly zachytit průběh prověřovaného incidentu na D5,  aby se přihlásili policistům na obvodním oddělení Rokycany nebo na tísňové lince 158.

Zdroj : vz, Policie České republikyNepřehlédněte