• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nejhezčí snímky z přírody od českých a slovenských fotografů jsou k vidění v Karolinu

  13.5.2019
  Fefík

  Mezinárodní porota fotografické soutěže Czech Nature Photo 2019 vybrala z více než dvou tisíc přihlášených snímků jako nejlepší fotografii Jana Strii „Snídaně v trávě“ z kategorie Plazi, obojživelníci a podvodní život.

  „Během hodnocení jsme viděli mnoho výborných fotografií z celého světa. Vítězný snímek zachycuje výjimečným způsobem chování zajímavého tvora a přitom si zachovává vysokou výtvarnou hodnotu. Prchavý okamžik, než se trnucha při krmení na mořském dně zcela zahalí do opony zvířeného písku, její magické žluté oko a poutavé světelné podmínky tvoří jedinečnou a trochu záhadnou atmosféru snímku. Divák je vtažen přímo do děje pod hladinou,“ popisuje předseda poroty Michal Krause.

  Pomoc přírodě. K pražským potokům a rybníkům přibude několik stovek stromů

  Společnost Czech Photo letos poprvé udělila grant – roční tvůrčí stipendium na fotografování projektu s tematikou dokumentace, monitoringu nebo ochrany české přírody v hodnotě padesát tisíc korun. Tuto cenu získal projekt manželů Dolinayových Living Zoology, kteří se zabývají výzkumem českých hadů.
  Vítězem zvláštní ceny Národního zemědělského muzea se stal Vladimír Čech ml. se snímkem „Bystrouška“, který zachytil lišku ve volné přírodě na fotopast.
  Cena na nejlepší fotografii české přírody získala Zuzana Gabrielová (Popelavá elegance).
  V dalších kategoriích byli oceněni Václav Husinec (Stezka vodních buvolů), Ondřej Nágl (Pelikán), Alexandr Štěrba (Na číhané),Tomáš Culka (Labský vodopád), Tomáš Loukota (Na návštěvě), Jiří Hřebíček (Ptačí duše) a Vít Lukáš (Hitchcock u Karlova mostu).

  Kromě fotografií české přírody budete moct v Karolinu opět objevit zvířata a krajinu exotických zemí. Budete mít jedinečnou možnost navštívit výstavu těch nejlepších fotografií od českých a slovenských fotografů přírody. Výstavu můžete navštívit až do 17. června každý den mezi 10. a 19. hodinou.

  Zdroj: Czech Photo

  stria světelná koupel czech photo+
  Jan Stria: Světelná koupel
  (Czech Photo)


  Nepřehlédněte