Nejlepší chodci z výzvy 10 000 kroků převzali ocenění

11.5.2022
Jiří Bydžovský

České Budějovice se v dubnové výzvě 10 000 kroků umístily  na 15. místě z 91 zapojených měst z celé ČR. Nejlepší žena, muž, nejstarší aktivní účastník, ale také zástupci nejlepšího týmu a školního týmu získali ocenění.

Dát si vysokou laťku a říct si, že každý den musím ujít tolik a tolik kilometrů, a pak poslechnout sám sebe, to je ve výzvě nejdůležitější. Paní Žáčková jako nejlepší žena překonala svůj říjnový rekord. „Denně chodím z Kamenného Újezdu do Českého Krumlova pěšky,“ řekla.

Nejstarší účastník zase přijal výzvu svého syna a jako tým spolu chodili pro zlepšení zdraví a kondice. Letos se zapojilo i několik školních týmů, ze kterých byla nejúspěšnější třída 6.A ze ZŠ Nerudova. „Je dobře, že i dnešní teenageři našli v sobě chuť opustit pohodlí, počítače a chodit či běhat a hrát týmově,“ řekl primátor města Jiří Svoboda /ANO/.

V nejúspěšnějším klasickém týmu se sešli lidé z celé republiky, z nichž někteří ušli 80 a více kilometrů za den. „Motivace byla u každého z výherců jiná, ale všichni se shodli, že už se na další říjnovou výzvu těší a zapojí se,“ dodal Svoboda.

Zdroj:vzNepřehlédněte