• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nejvyšší nezaměstnanost v kraji zůstává na Sokolovsku

  8.8.2022
  Roman Kořinek

  Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji zůstal v červenci na hodnotě 3,6 procenta. V evidenci Úřadu práce ČR (ÚP) bylo na konci měsíce 7227 lidí, jen o 63 více než před měsícem. Nepatrně také vzrostl počet volných míst. V celém Česku se podíl nezaměstnaných v červenci zvýšil o 0,2 procentního bodu na 3,3 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů ÚP.

  „Za mírným nárůstem nezaměstnanosti stojí snížená aktivita firem v letním období v oblasti přijímání nových zaměstnanců z důvodů celopodnikových dovolených a v menší míře každoročně se opakující příchod části zaměstnanců ze školství do evidence Úřadu práce ČR,“ shrnul generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.

  Z celkového počtu nezaměstnaných v evidenci úřadu práce bylo v červenci v Karlovarském kraji 6538 takzvaně dosažitelných, kteří mohou ihned nastoupit do zaměstnání.

  Nejnižší nezaměstnanost je stále na Chebsku, kde dosahuje 2,5 procenta. Proti červnu podíl vzrostl o 0,1 procentního bodu. V evidenci úřadů práce bylo na Chebsku 1541 lidí. Podobně i na Karlovarsku podíl nezaměstnaných nepatrně vzrostl o 0,1 procentního bodu na červencových 3,9 procenta. Bez práce bylo podle údajů ÚP 2983 lidí.

  Nejvyšší podíl nezaměstnaných je dlouhodobě na Sokolovsku. V červenci to bylo 4,5 procenta, stejně jako před měsícem. Uchazečů o zaměstnání eviduje ÚP na Sokolovsku 2703.

  Ke konci července firmy prostřednictvím úřadu práce nabízely v Karlovarském kraji 6362 volných míst, což bylo o 16 míst více než v červnu. Nabídka míst je ale značně nerovnoměrná. Na Chebsku si uchazeči mohou vybrat z 3553 volných míst, na Karlovarsku je to už jen 1851 a na Sokolovsku pouhých 994 volných míst.

  Na jedno volné místo tak na Sokolovsku připadá 2,7 uchazeče, což je aktuálně šestý nejvyšší podíl v Česku. Na Karlovarsku je top 1,6 uchazeče na jedno místo. Na Chebsku pak je nabídka volných míst výrazně vyšší než počet uchazečů o práci. Na jedno místo tak připadá jen 0,4 uchazeče.

  Zdroj: upčr/čtk  Nepřehlédněte