• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Někdejší spartakiádní ubytovna na centrálním náměstí pražské Ořechovky půjde k zemi

  19.3.2023
  Fefík

  Areál tenisových kurtů na Macharově náměstí v pražských Střešovicích dostane novou klubovnu. Buňky, které léta hyzdily centrum Ořechovky a v minulosti sloužily jako ubytovna, nahradí moderní prosklená dřevostavba.

  Areál tenisových kurtů na Macharově náměstí v pražských Střešovicích dostane novou klubovnu. Buňky, které léta hyzdily centrum Ořechovky a v minulosti sloužily jako ubytovna, nahradí moderní prosklená dřevostavba.

  Dnes symbolicky zahajujeme jednu významnou etapu proměny Ořechovky. Nevzhlednou ubytovnu, která byla léta trnem v oku místním, odvezou bagry. Na jejím místě postavíme elegantní klubovnu, která vkusně doplní architektonickou hodnotu zahradního města. Sloužit bude jako dosud chybějící zázemí pro sportoviště a nabídne možnost posezení a občerstvení,“ uvedl starosta Jakub Stárek při poklepání na základní kámen budoucího objektu.

  Proměnu Macharova náměstí připravila Praha 6 po společných debatách s místními obyvateli a spolky. Poté, co v roce 2019 definitivně padl ambiciózní nápad předchozího vedení radnice na celkovou rekonstrukci náměstí, se přistoupilo pouze k dílčím úpravám. Ty spočívají primárně v odstranění nepovolené stavby a umístění nové klubovny.

  Buňky byly s postavené v roce 1985 na poslední spartakiádu jako ubytovna, ta se od roku 2015 nevyužívá. O doplnění chybějícího zázemí jsme léta usilovali a jsme moc rádi, že se to konečně podaří,“ komentoval zahájení rekonstrukce Evžen Jaroš, předseda tenisového klubu a místopředsedou TJ Tatran Střešovice.

  Bestie triumfuje a kráčí dál Šáreckým údolím. Padla hospoda Kaplanka

   

  Jednopatrová budova se zelenou střechou vzniká podle studie z atelieru architekta Pavla Hniličky. Tento návrh také získal podporu mezi místními. Dřevostavba poskytne díky proskleným stěnám výhled na tenisové kurty i na sousedící ulici. V objektu bude klubovna, technické zázemí a místo pro drobné občerstvení. Přístupná bude i střecha. Podsklepená část bude celá patřit sportovcům, kteří zde najdou šatny i sprchy.

  Stavba klubového zázemí by měla trvat zhruba rok. Objekt následně převezme TJ Tatran Střešovice, který pozemek pod bývalou ubytovnou za účelem rekonstrukce přenechal městské části. Náklady na realizaci projektu jsou 51 milionů korun.

  Zdroj: MČ Praha 6  Nepřehlédněte