Německá Horní Falc bude novým partnerem Karlovarského kraje

19.12.2021
Roman Kořinek

Prohlášení o záměru spolupráce mezi oběma regiony podepsal v Regensburgu hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) a regionální prezident Axel Bartelt. Cílem tohoto spojenectví je zejména podpora společného růstu obou regionů v hospodářské, sociální a kulturní oblasti.

„Stvrzení tohoto partnerství považuji za velmi důležité, protože to pro oba regiony přináší další možnosti rozvoje přeshraniční spolupráce v řadě oblastí, jako například v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, společenských události a další. Ačkoliv nás dělí státní hranice, stále je mnoho témat, která nás spojují. Ať už se jedná o možnosti rozvoje cestovního ruchu, studia v zahraničí a rozvoje jazykových dovedností, nabízí se také kooperace na budoucích společných projektech,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Jedním ze společných projektů by mohl být takzvaný „Green Belt“ – nejdelší systém biotopů v Evropě. Zelený pás se táhne podél bývalé železné opony a tedy i podél hranice mezi Horní Falcí a Karlovarským krajem. Regionální prezident Horní Falce si dohody o spolupráci velmi váží.

„Tímto prohlášením o záměru spolupráce chceme vyslat jasný signál o dobrém sousedském soužití. Spojuje nás více než 40 kilometrů dlouhá společná hranice. Je pro nás proto obzvláště důležité zintenzivnit stávající kontakty se sousedy z Karlovarského kraje. Společně chceme posílit možnosti rozvoje v našich regionech, využít synergie a snížit případné deficity, které ještě mohou existovat,“ dodal regionální prezident Bartelt.

Zdroj: vz/kr-karlovarsky

 Nepřehlédněte