Neobvyklá krádež: zloděj odcizil stírací losy, pak se vrátil pro vyplacení výhry

2.6.2022
Jaroslav Svoboda

Krádež stíracích losů nakonec dovedla muže za mříže. Policisté dopadli dvacetiletého mladíka, který na benzínce v Mostě využil nepozornosti obsluhy a ukradl pouzdro se 127 kusy stíracích losů. Ten už se ale z výhry neraduje, protože v případě odsouzení mu hrozí až tři roky za mřížemi.

„Policisté z mosteckého obvodního oddělení ztotožnili osobu, která se dopustila krádeže stíracích losů. Jedná se 20letého muže. Ten v polovině května v podvečerních hodinách navštívit jednu z mosteckých benzínových čerpadel a mimo nákupu čokolády rozhodně neodešel s prázdnou,“ uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Podle policejního protokolu totiž využil chvilkové nepozornosti obsluhy, která chvíli nedávala pozor a přes výdejní okénko se naklonil na obslužný pult a vzal si plastové pouzdro se 127 stíracími losy v nominální hodnotě téměř 12 tisíc korun.

Prodávala kolo, přišla o 145 tisíc korun

„Následně v klidu odešel. Doma Mostečan všechny losy setřel a zjistil, že vyhrál několik stovek. Druhý den se drze vrátil na stejné benzínové čerpadlo a po obsluze požadoval výplatu výhry. K jeho smůle neuspěl. Na základě osobní znalosti, zejména k dřívější trestní majetkové minulosti, policisté muže po několika dnech zadrželi. Od vyšetřovatele si převzal sdělení obvinění ze spáchání trestného činu krádež. V současné době se již nachází ve vazební věznici, kam ho poslal soud na základě podnětu policistů,“ dodal mluvčí Krieger.

Místo vidiny výhry teď může očekávat v případě odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte