Nepravděpodobné přátelství: Pes je nejlepší kamarád s kačerem!

14.8.2022
Simona Knotková

Třiatřicetiletá instruktorka jízdy na koni Jessie Vallier si k sobě domů vzala psa Svena a kačera Olafa. Zvířata jsou od prvního setkání nerozlučnou dvojkou.

„Vztah mezi nimi je tak přirozený. Byli si blízcí hned na začátku a i po dvou letech jejich přátelství trvá. Sdílejí svůj vlastní malý svět a každý den je pro ně novým dobrodružstvím,“ vypráví žena z oklahomského města Broken Arrow.

Pes jako nejlepší kamarád k hyperaktivním dětem. Nezáleží na plemeni ani pohlaví, důležitá je povaha

Dvojice si spolu hraje, koupe se v bazénku nebo společně odpočívá. „Jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek je na den, kdy se poprvé potkali. Volala jsem Svena, aby přiběhl na zahradu, a když ke mně nikdo neběžel, začala jsem ho hledat a našla jsem ho v bazénku společně s Olafem. Mezi mé další oblíbené okamžiky patří, když si hrají s mými syny. Všichni se navzájem zbožňují a je u toho vždy spousta smíchu a radosti,“ říká Jessie.

Dřív měli také další kachny, ale ty padly za oběť kojotům. Možná i to je jeden z důvodu, proč pták nyní nedá ani ránu bez svého chlupatého parťáka a tvoří s ním „vlčí smečku“. Neuspěla u něj ani samička, kterou mu žena pořídila.

„Někde jsem četla, že když kačerovi seženete samičku, stane se jeho hlavním cílem. Když jsem ji ale pořídila Olafovi, utíkal od ní. Dva týdny z ní byl vystrašený a pokaždé utekl za Svenem, protože nevěděl, co jiného má dělat. Podle mě si myslí, že je taky pes, takže ho víc zajímá Sven než jeho kachní kamarádka,“ míní žena.

Před nedávnem vydala knížku The Adventures of Biss and Olee, která je založena na jejich neobvyklém přátelství.

Zdroj: Metro.co.ukNepřehlédněte