Neratovičtí zastupitelé jsou proti zdražení hromadné dopravy. Mohlo by mít negativní dopady

16.2.2021
Andrea Cerqueirová

Návrh předložili zastupitelé Pavel Šanda, Ivana Kelinová a Marcela Brodilová (Budoucnost pro Neratovice), ruku pro něj zvedlo patnáct zastupitelů z dvaceti přítomných, aktivně proti byla jen druhá místostarostka Lenka Mrzílková (Neratovice jinak).

V centru pozornosti obcí Kladenska i okresního města jsou odpady, doprava a pitná voda. Spojují síly

„Pro město, jakým jsou Neratovice, může mít zdražení jízdného ve veřejné hromadné dopravě řadu nezamýšlených negativních dopadů. Velká část našich obyvatel dojíždí za prací zejména do Prahy. Zvýšení ceny veřejné dopravy by znamenalo další zátěž pro rodinné rozpočty, což je zejména v době, kdy mnozí již čelí a budou čelit dopadům pandemie a očekávané ekonomické krize, krajně nemístné,“ je mimo jiné uvedeno ve schválené výzvě směrované na Středočeský kraj.

Dopravní zácpy a další dopady

Zastupitelé varují i před možným nárůstem individuální automobilové dopravy, což může způsobit dopravní zácpy a přetížit stávající kapacitu parkování v obcích, zejména v sídlištní zástavbě. „Rozhodnutí zdražit jízdné ve veřejné hromadné dopravě může mít ve svých důsledcích neblahé dopady na životní prostředí, na ekonomickou situaci dojíždějících za prací či do škol, ale také na veřejné rozpočty,“ uvedl pro Náš REGION zastupitel Pavel Šanda. I to je v usnesení zaneseno.

Neratovice jsou městem parků i kopečku s kamenným nápisem MILUJI

Šanda dodal, že usnesení reaguje na zprávy a rozhovory s krajským radním pro mobilitu Boreckým. „Prezentoval v nich svůj návrh na zvýšení ceny jízdného ve veřejné hromadné dopravě ve Středočeském kraji o minimálně 20 %. Věřím, že měst, kterým to způsobí problémy, je v kraji celá řada,“ doplnil Šanda.Nepřehlédněte