Noc venku nejenom v Berouně

14.11.2020
Marta ŠeVac

Jak jsme se dověděli od organizátorů akce, letos to bude jiné. V pořadí 6. berounská Noc venku bude jen individuální. Lidé pokaždé jako vstupenku na akci nosili lidem bez domova všechno možné na přečkání zimy, a tak se organizátoři rozhodli v Berouně ve čtvrtek 26. listopadu otevřít „darovací okénko“.

Sledujte tedy fb Charity Beroun, kde se dozvíte podrobnosti.

Co je Noc venku?

Cílem projektu Noc venku je vytvářet možnost pro setkávání lidí se zkušeností s životem na ulici a široké veřejnosti a skrze tato setkávání a získané informace, zážitky i zkušenosti, přestat tento sociální jev ignorovat. V závěru si mohou účastníci vyzkoušet i to, jaké je to spát na ulici.

Noc venku se od roku 2012 rozšířila do 22 měst, ve kterých je v současné době asi 35.000 osob bez domova z celkového počtu 11.600 (dle sčítání osob bez domova v ČR z října 2019).

V roce 2020 proběhne 9. ročník této akce z důvodu nařízení vlády, nouzového stavu, a pandemie covid-19, jinak.

Noc venku však nebude ani letos zrušena, organizátoři chtějí pokračovat v boření předsudků a změně postojů vůči lidem bez domova a zároveň nabízet možnost vyzkoušet si přenocování venku na vlastní kůži.

Organizátoři věří, že mohou změnit pohled části veřejnosti a docílit, aby se veřejnost či komunita aktivně zapojovaly do řešení problémů v rámci své společenské odpovědnosti.

Návrat turistů z ciziny se nekonal. Letní sezona přinesla oživení poptávky jen domácích hostůNepřehlédněte