Noční show představí nejkrásnější vlaky české železnice

23.9.2022
Andrea Jančová

V sobotu 24. září hostí Plzeň Národní den železnice. Návštěvníci budou moci nahlédnout do historie železniční dopravy a zároveň uvidíte i ty nejmodernější vlaky, chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Jedním z vrcholů pak bude noční show, ve které se v záři laserů a reflektorů představí ty nejkrásnější vlaky naší železnice.

Připravena je řada nostalgických jízd, které budou mít start na plzeňském hlavním nádraží a vyjedou směrem do Dobřan, Nezvěstic, Nýřan, Stodu, Stříbra a Třemošné. V čele nostalgických vlaků se vystřídá celá řada parních lokomotiv s názvem Všudybylka, Čtyřkolák, Pětasedma, ze Slovenska pak dorazí i legendární lokomotiva plzeňské výroby 498.104 Albatros. Jízdní řád nostalgických vlaků naleznete na denzeleznice.cz.

Národní den železnice se uskuteční v areálu plzeňského depa. Nepřetržitou bezplatnou kyvadlovou dopravu mezi plzeňským hlavním nádražím a areálem depa bude zajišťovat souprava složená ze dvou elektrických jednotek RegioPanter. Areál bude už tradičně rozdělen do tří světů – Svět historie/ Svět změny/ Svět zábavy.

Sobotní večer bude patřit exkluzivní světelné show plné historických železničních skvostů. Tato akce začne na točně muzea ve 20 hodin, přičemž nabídne více než desítku nejen historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení a hudbě. Show bude doprovázena komentářem s představením jednotlivých exponátů a zazní i řada zajímavých faktů.

Zdroj :vz, TZ Den železnice


Nepřehlédněte