Novému mostu v novoborské ulici B. Egermanna požehnal farář

17.12.2021
Fefík

Řidiči po novém mostě v ulici B. Egermanna v Novém Boru projíždějí téměř dva týdny, nyní se stavba dočkala i slavnostního otevření. Pásku ve středu 15. prosince přestřihl starosta města Jaromír Dvořák společně s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou a dalšími. Mostu pak požehnal novoborský farář Pavel Morávek.

Most prozatím nese oficiální označení 004, brzy však dostane nové jméno. Vyberou ho sami obyvatelé Nového Boru ve veřejné anketě během ledna příštího roku. „Chceme, aby most nesl jméno významné osobnosti města, v návrzích bude například historik Vladislav Jindra nebo nedávno zesnulý sklářský výtvarník Ivo Rozsypal,“ řekl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Práce na demolici a následné stavbě nového mostu za 6,2 milionu korun na jedné z páteřních komunikací ve městě začaly letos v červenci. Vyžádal si je havarijní stav konstrukce původního mostu. „Ten odhalila pravidelná prohlídka v roce 2018 a na jejím základě jsme tak tehdy museli uzavřít chodníkovou část mostu pro pěší,“ připomněl vedoucí odboru rozvoje Jan Toms.

V návaznosti na stavbu mostu, která na několik měsíců uzavřela pro dopravu silnici od budovy Městského úřadu „B“ po knihovnu, se město Nový Bor rozhodlo využít této uzavírky a v polovině listopadu se pustilo do celoplošné opravy asfaltového povrchu v daném úseku. V rámci opravy byly vyměněny rozpadající se betonové obruby za žulové, aby se sjednotil vzhled se zbývající částí této ulice. Opravily se také dešťové vpusti.

Zdroj: Město Nový Bor


Témata:

Nepřehlédněte