Nový Bor chce podpořit živnostníky. Město jim odpustí až polovinu nájemného

19.1.2021
Redakce

Radnice v Novém Boru snížila živnostníkům postiženým koronavirovými restrikcemi nájemné už za období nouzového stavu loni na jaře. Tehdy se přihlásily téměř tři desítky podnikatelů. Město z pronájmu nebytových prostor ročně získává zhruba 2,7 milionu korun, podnikatelům loni odpustilo nájemné v celkové výši 248 671 korun. Teď radní města schválili další úlevu za období od 1. ledna.

„Uvědomujeme si zatížení živnostníků a podnikatelů v důsledku nucených uzávěr provozoven, které s mírnými přestávkami trvá již téměř rok. Proto, i když má město v důsledku vládního balíčku omezený rozpočet na letošní rok a úlevou na nájemném přijdeme o další část příjmu, je pro nás prioritní zachovat síť obchodů a dalších služeb, aby si lidé mohli nakoupit, kde jsou zvyklí, dojít si na jídlo nebo ke své kadeřnici,“ doplnil starosta Jaromír Dvořák.

Nejlepší stavbou Libereckého kraje je sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru

Podnikatelé, kteří na základě krizových opatření museli zavřít provozovny, mohou žádat o snížení nájemného na polovinu, ti, kdo mohli omezeně podnikat, třeba prodávat přes výdejní okénko, mohou získat 20procentní slevu na nájemném. Nejpozději do 28. února musí podat žádost na městský odbor správy majetku. Úleva se ale vztahuje jen na nájemné, nikoli na platby za energie, vodné a stočné. „Nemůžeme rozhodovat za poskytovatele těchto služeb,“ řekla vedoucí městské správy majetku Jitka Capouchová.

adp/ČTKNepřehlédněte