Veřejnou zakázku na zajištění městské a příměstské dopravy v odhadované hodnotě přes 742 milionů korun zveřejnil Jablonec 17. ledna. Dopravce má zajistit autobusovou dopravu v rozsahu 1,415 milionu kilometrů ročně od 1. února 2021 do 31. ledna 2031 v Jablonci a také v Bedřichově, Janově nad Nisou, Lučanech nad Nisou, Nové Vsi nad Nisou, Pulečném a Rychnově. Všechny obce jsou členy Dopravního sdružení obcí Jablonecka (DSOJ).
About Me zajišťuje veřejnou autobusovou dopravu v Praze od roku 2010, zakázku jí Praha prodloužila až do 2024. „Radní na svém mimořádném zasedání potvrdili výběr hodnotící komise a pověřili mě a ekonomického náměstka, abychom podepsali smlouvu,“ uvedl jablonecký primátor Jiří Čeřovský (ODS). Do soutěže na zajištění veřejné dopravy v Jablonci se podle něj přihlásila ještě Autobusová doprava z Podbořan, její nabídková cena za kilometr byla ale výrazně vyšší – 69,88 Kč.
Kvůli zajištění dopravy založil Jablonec v roce 2018 vlastní společnost Jablonecká dopravní a.s. MHD měla podle původních plánů převzít už od letošního roku, protože 31. prosince 2019 měla skončit smlouva s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). Subdodavatelsky jezdil v Jablonci pro dopravní podnik BusLine. Předloni v červenci ale vypověděl smlouvu kvůli neuhrazeným pohledávkám, jejichž výši DPMLJ zpochybnil. Dopravní podnik pak nebyl schopen dopravu v Jablonci zajistit, a město proto na konci ledna 2019 uzavřelo dvouletou smlouvu s BusLinem. Vyprší 31. ledna příštího roku.
vera/čtk


















