Nymburáci mají nově k dispozici parkoviště v centru města

4.2.2022
Táňa Pikartová

Jde o osmadvacet parkovacích stání včetně dvou pro invalidy a třináct  stání s časovým omezením před budovou Ředitelství Policie ČR, u kruhové křižovatky ulic Zbožská a Boleslavská třída.

Stavební práce byly zahájeny loni v září a osmimilionový projekt je společnou investicí města a Policie ČR. Výsledkem je nové parkoviště a upravené prostranství s cestami, lavičkami, lampami a značením. Na jaře přibydou jeeště stromy a travnaté plochy.

„Podařilo se nám vytvořit nová parkovací místa v blízkosti nemocnice a bazénu, kde jsou nejvíce potřeba. Zároveň jsme upravili nevzhledný prostor na velmi frekventovaném místě, Je to další krok k proměně vstupní brány do města po kruhových objezdech a obnově parku Dr. Brzoráda s fontánou a pítkem,“ uvedl starosta města Nymburk Ing. Tomáš Mach a ocenil také dobrou spolupráci s Policií ČR, která se na akci finančně spolupodílela.

Závěrečné lednové úpravy parkoviště se týkaly například doštěrkování částí povrchů a osazení svislého dopravního značení pro lepší bezpečnost. Parkové úpravy doplní stromy po celém průchozím prostranství i mezi parkovacími místy do poloviny dubna.

Stání bude zpoplatněno obdobně jako ve městě prostřednictvím parkovacích automatů.Nepřehlédněte