• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • O rezervaci jachet zájem Čechů neopadá ani na podzim, někteří vyráží na vodu i vícekrát

  25.9.2021
  Redakce

  Zájem Čechů o rezervace jachet neopadá podle vyhledávače Boataround.com ani na podzim. Září i říjen jsou v poptávce silnější než v minulých letech. Někteří jachtaři oproti předešlým rokům vyrážejí na loď letos i dvakrát. Z poptávek na další týdny je ale patrné, že lidé chtějí být zpátky z dovolené na letošní sněmovní volby, které se konají 8. a 9. října. Je to jediný týden, který si zkracují. Sdělil spoluzakladatel Boataround.com Pavel Přibiš.

  Důvodem, proč jachtařská sezona nadále úspěšně pokračuje i na podzim, je podle Přibiše to, že lidé kvůli šíření koronaviru nemohli nebo měli obavy cestovat do zahraničí. Zájmu nahrávají podle něj také ceny za pronájem jachet, které jsou nyní oproti letní sezoně poloviční.

  Češi si v letošním roce podle Přibiše rezervovali jachty dvakrát více než loni, vyhledávač Boataround.com tak zažil nejsilnější sezonu od svého vzniku v roce 2016. „Očekáváme, že do konce roku s námi na jachtu k moři vyjede s největší pravděpodobností 7400 Čechů,“ řekl Přibiš. Loni se přes vyhledávač na loď na moře vydalo asi 3000 českých jachtařů.

  V tradičních lokalitách, jako jsou Chorvatsko, Řecko, Itálie i Česká republika, bylo podle Přibiše poprvé zcela vyprodáno. Zájem proto rostl i o dosud méně poptávané lokality, jako je například sever Itálie, kam meziročně odjelo třikrát více Čechů. „Stejně tak Španělsko, konkrétně Mallorca, kde jsme zaznamenali nárůst o 150 procent, či jachtařské lokace v Černé Hoře, které vyzkoušelo meziročně o polovinu více českých jachtařů,“ uvedl dále Přibiš. Vyšší poptávka je podle něj i po jachtaření v Holandsku či Polsku, konkrétně po jachtách na Mazurských jezerech.

  Ve srovnání s loňským rokem stoupl zájem o pronájem katamaránů, což je podle Přibiše poměrně překvapení, protože dosud měli lidé zájem hlavně o plachetnice. Větší poptávku po katamaránech lze podle něj přikládat tomu, že na moře začala jezdit spousta nováčků. Ti si podle něj rádi připlatí za bezpečnou, komfortní a prostornou loď, vhodnou i pro rodiny s dětmi. „Pokud se nic zásadně nezmění, trend bude pokračovat. Nabídku se snažíme stále průběžně rozšiřovat. Nejen, co se týká typu lodí, ale i lokalit, protože lodě v těch tradičních jsou velmi rychle pryč,“ dodal Přibiš.

  Boataround | Boat Rental and Yacht Charter Booking Platform podle informací na svém webu momentálně nabízí zhruba 19.000 lodí v 75 zemích.

  Zdroj: jv/ctk  Nepřehlédněte