• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Obchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem

  11.12.2017
  Fefík
  Další fotky

  Společnost LORDSHIP zahájila výstavbu projektu LETNÁ OBCHODNÍ CENTRUM mezi ulicemi Veletržní a Strojnická uprostřed rezidenční čtvrti Prahy 7. Centrum bude dokončeno ve druhém čtvrtletí roku 2019. Podzemní část stavby zahrnující tři podlaží krytých parkovišť se již začala stavět. Část parkovacích míst bude sloužit obyvatelům okolních domů, což byla jedna z podmínek radnice Prahy 7 pro své souhlasné stanovisko k plánům investora.  

  Na Letnou jezdil nejstarší český eskalátor. Měl schody ze dřeva a zahrál si ve filmu

  Dodavatel bude vybrán příští rok

  Generální dodavatel celé stavby bude vybrán během následujících měsíců. „Intenzivně pracujeme na pronájmu obchodních prostor zahrnujících pestrou škálu značek. V současné chvíli máme dohody s nájemci na více než 60 % celkové plochy obchodních prostor,“ uvedl Rostislav Novák, ředitel Lordshipu, a představil jméno hlavního nájemce, společnost LIDL.

  V prostoru bývalého nákladového nádraží na Smíchově od příštího roku vyroste nová čtvrť. Jak bude vypadat?

  Starosta slibuje dům, který dotváří ulici

  LETNÁ OBCHODNÍ CENTRUM je multifunkční obchodně-administrativní projekt s pronajímatelnou plochou 21 tisíc metrů čtverečních. Obchodní centrum se zaujme dolní tři podlaží, pochopitelně se počítá s restauracemi a kavárnami.

  Centrum se mělo původně jmenovat Palác Stromovka, mělo být vyšší o tři patra a zakončené válcem. Nový projekt ustupuje směrem na východ a bude respektovat čáru ulice U Studánky. Pasáž pak propojí ulice Veletržní a Strojnickou. „Ten projekt bude mít okna a bude to dům, který dotváří ulici, ne ji ignoruje,“ řekl k němu dříve starosta Prahy 7 Čižinský.

  FOTO: Obchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem

  Obchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - Projekt obchodního centra LetnáObchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - Projekt obchodního centra LetnáObchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - Projekt obchodního centra LetnáObchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - centrum Letná, stavební jámaObchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - Zahájení stavby centra Letná
  Další fotky
  Obchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - Zahájení stavby centra LetnáObchodní dům Letná už má základní kámen a plány s Lidlem - 7 palac-stromovka-zepredu_1


  Nepřehlédněte