Obědy seniorům se budou na sedmičce rozvážet bez emisí

26.1.2020
Fefík

„Kromě menší zátěže pro ovzduší je výhodou elektromobilu také levnější provoz a údržba. Elektromobily jsou vhodné právě pro zajištění městských služeb, jaké poskytuje naše pečovatelské centrum, které rozváží klienty a obědy na krátké vzdálenosti. Máme v plánu i další dosluhující auta postupně nahrazovat vozy, které nezhoršují ovzduší v Praze,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Nový automobil přinese komfort klientům i řidiči,“ vysvětluje Jan Policar zodpovědný za majetkovou správu pečovatelského centra. „Cestujícím, kterými jsou převážně lidé se sníženou mobilitou, se bude díky sníženým prahům a širokým posuvným dveřím na obou stranách do vozu lépe nastupovat. Pro řidiče bude příjemnou novinkou automatické řízení, vyhřívané sedadlo a zadní parkovací kamera. Výhodou jsou také snadno sklápěcí sedačky v případě potřeby přepravy většího nákladu.“

Nová budova radnice Prahy 7 už je skoro hotová. Úřad se bude stěhovat v únoru

Nabídka elektrododávek zatím není na našem trhu tak široká, konkrétní typ byl vybrán po týdenním zapůjčení a důkladném otestování.
Vůz bude dobíjen z nové stanice, která právě vzniká v garáži Domu s pečovatelskou službou v Tusarově ulici.
Díky instalované rychlonabíječce bude dobíjení trvat šest hodin namísto dvanácti. Dojezdová vzdálenost na jedno nabití je 300 kilometrů.

Do budoucna by Pečovatelské centrum Praha 7, pokud se první elektromobil osvědčí, rádo postupně nahradilo celou flotilu za elektromobily.
„Jejich přínos spatřujeme zejména na lokální úrovni – elektromobil nebude obtěžovat obyvatele Prahy 7 hlukem a škodlivými zplodinami. Autodoprava k naší práci prostě patří, a proto hledáme cesty, jak sladit ekonomickou stránku věci, pohodlí pro klienty i posádku se snahou nezatěžovat nadměrně ovzduší Prahy 7,“ doplnila ředitelka pečovatelského centra Martina Pojarová.

FOTO: Rozvoz obědů klientům pečovatelské služby

Rozvoz obědů klientům pečovatelské služby - 01 Předání-elektromobilu-1-1500×1000Rozvoz obědů klientům pečovatelské služby - 2 Předání-elektromobilu-4-300×400Rozvoz obědů klientům pečovatelské služby - 3 Předání-elektromobilu-3-300×400


Nepřehlédněte