Obrazy Vladimíra Kiseljova. Barvy, filosofie, hudba, pohyb, prostor, čas a pozitivní energie

14.12.2019
Fefík
Další fotky

Vladimír Kiseljov zrealizoval už přes 90 samostatných výstav maleb – mimo jiné na Biennale ve Florencii, největší mezinárodní výstavě scénografie – Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Ženevě, Mnichově, třikrát v Praze v Galerii kritiků, v Brně ve Wannieck a Richard Adam Gallery a jinde.

Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v České republice o ploše 600 metrů čtverečních v Tišnově u Brna), scénografii a operní režii.

Hugo Boettinger. Kreslířská část jeho práce má význam kulturní i historický, jeho dílo malířské je spíš osobním krédem

V roce 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera. Stalo se tak na mezinárodním kongrese Richard-Wagner-Verband International v Innsbrucku. Tuto cenu obdrželo zatím jen 5 lidí na světě.

Napsal a vydal dvě knihy se svými malbami a textem – Mystéria Richarda Wagnera v obrazech (2013) a nově Mystéria vepsaná ve tvářích (2019).

Výstavu je možno vidět až do 14. ledna 2020

FOTO: Vladimír Kiseljov

Vladimír Kiseljov - 1 galerie viniční altánVladimír Kiseljov - 2 boskoviceVladimír Kiseljov - 3 Brno-Řečkovice-nádraží-výzdoba-podchodu2014j wiVladimír Kiseljov - 4 větře můj radůza youtubaVladimír Kiseljov - 5 kiseljov.net
Další fotky
Vladimír Kiseljov - 6 1P1250571Vladimír Kiseljov - 0 p5


Nepřehlédněte