Obyvatelé Karlových Varů už nemusí na úřad, magistrát spustil Portál občana

5.7.2022
Roman Kořinek

Ověřit si úhradu poplatků, změnit jejich výši a prověřit případné závazky umožňuje Portál občana, který byl v rámci modernizace a zkvalitnění služeb zpřístupněn na webu Magistrátu města Karlovy Vary. Stav závazků a další informace tak mohou podle informací mluvčí karlovarského magistrátu Heleny Kyselé obyvatelé krajského města získat velmi jednoduchou cestou.

„Vstup do Portálu občana je možný několika způsoby, například pomocí jména a hesla, které zájemcům vygeneruje úřad. Stačí se osobně dostavit na pracoviště oddělení místních poplatků. Další možností je přihlášení za použití občanského průkazu s aktivovaným kontaktním elektronickým čipem, prostřednictvím služby mojeID nebo například bankovní identity,“ vysvětluje mluvčí magistrátu.

Uživatelům se v Portálu klienta zobrazí souhrn závazků z oblasti místních poplatků a pokut, například poplatky za svoz komunálního odpadu, za psy a další pohledávky. Je možné zde nahlížet nejen na stav svých závazků, ale také na jejich historii, aniž by byla nutná osobní návštěva úřadu.

„Systém je navíc napojen na platební bránu a platby je tedy možné provést pomocí QR kódu nebo on-line prostřednictvím webové platební brány. Portál občana a kompletní informace o možnostech přihlášení najdou uživatelé na webu Magistrátu města Karlovy Vary v sekci Magistrát,“ dodala Helena Kyselá.

Zdroj: vz/tzNepřehlédněte