Obyvatelé z Ústí nad Labem si stěžují: Nedostali jsme volební lístky

8.10.2021
Redakce

Někteří obyvatelé Ústí nad Labem nenašli k dnešnímu dni ve své schránce volební lístky. Řekli to ČTK. Jde nejméně o dva obvody, a to Střekov a Ústí nad Labem – město. Místostarosta obvodu Ústí nad Labem – město Karel Karika (PRO! Ústí) dnes ČTK řekl, že o problému slyšel, úředníci ale podle něj lístky do schránek odnesli. Karika míní, že je někdo ukradl.

Obálky se sadou lístků, informacemi o způsobu hlasování a adresou volební místnosti lidé dostávají zpravidla do poštovních schránek. Pokud je tam někdo neměl, obdrží lístky až ve volební místnosti.

„My jsme dostali dvě obálky, jedna chybí,“ uvedla obyvatelka ze Staré ulice nedaleko centra města. Měla za to, že třetí sadu hlasovacích lístků úředníci do schránky vhodit zapomněli. „Ne, my jsme je tam neměli, ale dostaneme je přece na místě,“ řekl ČTK další obyvatel ve stejné ulici a dodal, že si myslel, že se do schránek už nedávají.

„My jsme to prověřovali. Roznášeli to naši úředníci a mají odškrtaný veškerý seznam, podle něj to dávali do schránek. Jestliže to někdo nedostal, tak to musel někdo záměrně vyndat,“ uvedl Karika. Pokud se někdo na obvodní úřad obrátí se stížností, hodlá vedení věc prověřit, případně ztrátu oznámit policii. „Vím o tom, že letos to vyndavání ze schránek bylo úplně enormní,“ dodal místostarosta.

Policie v Ústeckém kraji v minulosti několikrát prověřovala podezření na kupčení s hlasy, zejména během komunálních voleb.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte