Odsouzený muž zmlátil družku pěstmi i násadou od hrabla, žena skončila v nemocnici, on ve vězení

11.2.2022
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze zločinu těžké ublížení na zdraví a z přečinu nebezpečného vyhrožování. K incidentu došlo na začátku letošního roku v jedné menší obci na Sokolovsku. Tam měl podle policejního mluvčího Jana Bílka muž ženu napadnout po slovní rozepři.

„Muž nejprve svou osmatřicetiletou družkou napadl pěstmi do oblasti hlavy a poté ji začal bít násadou od hrabla, kde údery směřoval do celého těla. Při útocích navíc na svoji družku křičel, že jí zabije. Osmatřicetiletá žena prosila ať toho nechá. Což muž po nějaké době uposlechl,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Žena útok svého druha přečkala, ale po několika dnech se zhoršil její zdravotní stav a musela jí být přivolána Zdravotnická záchranná služba. Ta ji převezla do nemocnice, kde se musela okamžitě podrobit operačnímu zákroku. Zranění osmatřicetileté ženy si vyžádalo několikadenní hospitalizaci. 

„Policisté se ihned po oznámení začali případem zabývat a šestatřicetiletého muže zadrželi v místě bydliště. Následně byl policejní hlídkou převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům. Po provedených úkonech byl obviněný muž převezen policisty rovnou do věznice do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost,“ dodal Jan Bílek s tím, že muži nyní hrozí trest odnětí svobody na deset let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte