Ohrazenický pstruh se konal o posvícení

12.11.2021
Marta ŠeVac

K nejaktivnějším spolkům v mnoha obcích patří hasiči. I na Ohrazenici u městyse Jince na Příbramsku tomu tak je. Jednou z jejich každoročních akcí je Ohrazenický pstruh. Jedná se o soutěže dětí. I letos se konaly o posvícení v sobotu 16. října.

Na prostranství před restaurací U pstruha se sjela dětská družstva 7. okrsku Sboru dobrovolných hasičů (SDH). Měla za úkol nejprve ulovit maketu ryby a s ní překonat trasu, na níž se plnily různé úkoly. Vše vyvrcholilo hašením hořícího domečku. Proudem vody z ruční stříkačky bylo třeba srazit všechny plamínky z makety domečku.

V kategorii přípravek zvítězili nejmenší hasiči SDH Jince před domácími borci.

Z žákovských družstev byl nejlepší tým SDH Ohrazenice C, který zdolal celou trasu v čase 2 minuty 21 sekundy. Na druhém místě skončilo béčko SDH Čenkov (čas 2.50), třetí o pouhou sekundu za ním skončilo áčko domácí Ohrazenice. Další tři družstva měla časy nad 3 minuty. Jednalo se o 4. SDH Ohrazenice B, 5. SDH Jince A a 6. SDH Čenkov A.

Soutěžili i jednotlivci. Ti zdolávali překážkovou dráhu s řadou záludností. V nejkratším čase ji zdolal David Břicháček. Stačila mu na to necelá minuta, přesný čas: 0,47,86. Do minuty se vešli ještě další tři soutěžící: druhý Dan Vinš 0,48,00, třetí Filip Majer 0,57,27 a s čtvrtým časem nejlepší dívka Radka Lemberková 0,59,28. Pětici nejlepších doplnila Patricie Janková (1,10,53).

Všechny návštěvníky Ohrazenice čekala řada dalších zážitků, více či méně spojených s posvícenskou tradicí, včetně zabíjačkových hodů.

Marie a Miroslav Maršálkovi

Fota: Marie Maršálková


Témata:

Nepřehlédněte