Olympijské medaile cinkaly i dětem z Karlovarského kraje

1.7.2022
Roman Kořinek

Sportovci Karlovarského kraje uspěli v celorepublikové konkurenci a z Her X. letní olympiády dětí a mládeže, které hostil Olomoucký kraj, přivezli 15 medailí a řadu osobních rekordů. V celkové pořadí krajů se podle slov krajské mluvčí Jitky Čmokové umístil Karlovarský kraj na 13. místě.

„Náš kraj vyjelo reprezentovat 222 sportovců, kteří se představili ve dvaceti sportech a 73 disciplínách,“ říká mluvčí Karlovarského kraje.

Olympiádu dětí a mládeže hostil Olomoucký kraj na konci července. Zúčastnily se jí výpravy ze 14 krajů České republiky a celkem více než 3500 sportovců, kteří soutěžili ve dvaceti sportech – atletika, badminton, basketbal, beachvolejbal, cyklistika, florbal, fotbal, gymnastika, házená, judo, kanoistika, karate, orientační běh, plavání, šerm, sportovní střelba, synchronizované plavání, taneční sport, tenis a volejbal. Medaile byly předány vítězům v 73 disciplínách.

„Jsem hrdý na všechny naše reprezentanty, protože už to, že byli nominováni do olympijského týmu znamená, že podávají skvělé výkony po celou sezónu. Vím, že někteří byli svým představením na hrách zklamáni, ale já vnímám už samotnou účast jako velkou nadějí a příslib do budoucna, protože i srovnání se soupeři může motivovat naše mladé sportovce k další práci na vlastních výkonech,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák (Piráti).

Výprava Karlovarského kraje získala celkem 15 medailí – 5 zlatých, 2 stříbrné a 8 bronzových, což ji v celkovém pořadí krajů stačilo na 13. místo.

„Za každou medaili jsem samozřejmě velmi rád, ale olympijská myšlenka nehovoří jen o úspěších na stupních vítězů, ale také o pravidlech fair play, úctě k soupeři, sounáležitosti, přátelství, a to považuji za nedílnou součást sportu,“ dodal radní s tím, že sportovci se představili nejen v Olomouci, ale také v Prostějově, Uničově, Kojetíně, Přerově a Velké Bystřici.

Medaile pro Karlovarský kraj získali:

1. místo – zlatá medaile:

Daniel Dub – karate – kumite jednotlivci (dorostenci -60 kg)
Lucy Hrdličková – karate – kumite jednotlivci (dorostenky -52 kg)
Tereza Krejčová – tenis – dvouhra (starší dívky)
David Peterka – cyklistika – dráha -500 m pevný start (kadeti)
Kryštof Sluka – karate – kumite jednotlivci (starší žáci -50 kg)

2. místo – stříbrné  medaile
Tereza Fischerová – atletika – výška (mladší žákyně)
David Peterka – cyklistika – dráha – scratch (kadeti)

3. místo – bronzové medaile   
Rozálie Brožíková – plavání – 50 VZ (dívky ročník 2009)
Angelina Issayev – karate – kumite jednotlivci (starší žákyně)
Karlovarský kraj – karate – kumite team (starší žactvo)
Karlovarský kraj – kumite team (dorost)
Kateřina Štecová – karate – kumite jednotlivci (dorostenky +52 kg)
Radek Tirala – karate – kata jednotlivci (dorostenci)
Radek Tirala – karate – kumite jednotlivci (dorostenci +60 kg)
Le Duc Tri – judo – turnaj jednotlivců (starší žáci -55 kg)

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte