• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Opavští policisté zachraňovali ženu z hořícího bytu

    9.4.2022

    Opavští policisté dnes ráno zachránili z hořícího bytu třiasedmdesátiletou ženu. Původně byt odmítala opustit. Ženu, která se nadýchala kouřem, ošetřili zdravotníci a byla převezena do nemocnice. Kouře se nadýchali také další dva lidé.

    K požáru v opavské části Kateřinky policisté a hasiči vyjížděli okolo 08:00. Hořel byt v prvním patře domu v ulici Na Dolním poli. Policisté museli vyrazit vstupní dveře do bytu. „Našli tam starší obyvatelku, která se zdráhala a byt nechtěla opustit. Policisté ji i přes její námitky odvedli z hořícího bytu do bezpečí,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

    Žena sice neutrpěla vážnější zranění, ale přesto byla předána do péče lékařů a převezena do nemocnice. „Její byt je požárem zcela zničen. Dva muži z domu byli po ošetření propuštěni do domácího léčení,“ uvedla Viačková.

    „Hasiči dostali požár pod kontrolu za 21 minut, dohašování s odvětráváním pomocí přetlakového ventilátoru jim zabralo další více než dvě hodiny,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Předběžná škoda je půl milionu korun. Příčina požárů se vyšetřuje, mohlo jít o nedbalost. Kvůli požáru v dvoupokojovém bytě bylo třeba podle mluvčího hasičů evakuovat šest lidí. Po uhašení se mohli vrátit domů.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte