Opilá chodkyně skončila pod koly auta, zřejmě přecházela na červenou

3.2.2023
Jaroslav Svoboda

Osudným se opilé ženě stal včera před tři čtvrtě na devět večer jeden přechod ve zlínské části Prštné. Podle prvotních informací měla žena přecházet silnici na červenou, když v tom ji srazil mladý řidič. Chodkyně utrpěla těžká zranění.

K nehodě došlo včera ve 20.40 hodin ve Zlíně, v místní části Prštné. Mladý řidič Škody Rapid tam srazil chodkyni, která přecházela vozovku po přechodu pro chodce, podle prvotních informací policie však žena měla přecházet na červenou. Při následném střetu pak utrpěla těžká zranění.

„Třiadvacetiletý řidič jel po třídě T. Bati ve směru od Otrokovic do Zlína. Sedmdesátiletá žena přecházela vozovku z jeho pohledu zleva, od nákupního střediska ve Zlíně – Prštném. Pravděpodobně si nevšimla červeného světelného signálu na semaforu a vstoupila před projíždějící vozidlo. Řidič se snažil srážce zabránit prudkým brzděním, ale nepodařilo se mu to. Žena zůstala po střetu ležet na komunikaci, řidič okamžitě zavolal záchranáře a ti ji převezli s těžkým zraněním do nemocnice,“ popsala celou událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u chodkyně ukázala hodnotu bezmála dvě promile alkoholu. Žena tvrdila, že alkohol pila naposledy před dvěma dny.

„Veškeré okolnosti nehody i míra zranění chodkyně jsou předmětem prověřování dopravních policistů,“ dodala policejní mluvčí.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte