Osmatřicetiletou ženu překvapil v hotelovém pokoji zloděj, který ji okradl a zmlátil

7.12.2021
Roman Kořinek

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody.

„Velmi nepěknou vzpomínku bude mít na pobyt v jednom z hotelů na Chebsku osmatřicetiletá žena. Tu totiž krátce před osmou hodinou ranní přepadl sedmatřicetiletý muž, který do jejího hotelového pokoje vniknul pootevřeným oknem,“ popisuje případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Probuzená žena se lekla a než stačila zareagovat, byla fyzicky napadena. Muž na ni křičel, udeřil ji několikrát do hlavy a požadoval klíče od pokoje. Ty mu žena ze strachu o svůj život a zdraví předala a navíc prozradila, kde má uloženu kabelku.

„Z té násilník odcizil svazek klíčů, finanční hotovost, peněženku s osobními doklady, mobilní telefon a z hotelového pokoje utekl. Poškozené ženě tak způsobil škodu téměř třináct tisíc korun. Napadená žena musela navíc po tomto incidentu vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, kde byla po vyšetření hospitalizována,“ dodává policejní mluvčí.

Nahlášeným případem se intenzivně začali zabývat chebští kriminalisté, kteří po několika dnech zadrželi sedmatřicetiletého pachatele. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby, kde si počká na vynesení rozsudku. Za zločin loupeže a přečin porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte