Ostravě chybí nemocní řidiči. Musí omezit spoje

30.11.2021
Redakce

Dopravní podnik Ostrava (DPO) kvůli velké absenci řidičů od 1. prosince částečně omezuje provoz a ruší některé spoje. Omezení se dotknou tramvají, trolejbusů i autobusů. Kvůli zhoršující se epidemické situaci podniku chybí více než 18 procent řidičů.

Na tramvajových linkách číslo 3 a 6 nebudou do 23. prosince jezdit vybrané spoje. „Ruší se kapacitní posílení nočních tramvajových kurzů z pátku na sobotu na linkách jezdících kolem ulice Stodolní,“ uvedla mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Trolejbusy budou od příštího týdne do 23. prosince v pracovní dny jezdit v omezeném režimu. Cestující ho v zastávkových jízdních řádech najdou v pravé kolonce „zvláštní“. DPO dočasně zastavuje také autobusovou linku číslo 20 a doplňkové minibusové linky číslo 91, 96 a 99.

Generální ředitel DPO Daniel Morys uvedl, že jakýkoli zásah do provozu MHD je pro podnik vždy až poslední variantou. „Prosíme cestující o pochopení. Našim řidičům i jejich rodinám přejeme brzké uzdravení. Jakmile se do práce zase vrátí, i my se samozřejmě vrátíme k běžnému provozu a standardním jízdním řádům,“ uvedl Morys.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte