Ostravská policie dopadla trojici výrobců pervitinu

19.11.2021
Redakce

Ostravští policisté specializující se na drogovou problematiku odhalili trojici výrobců pervitinu. Organizovaná skupina na trh dodala kolem dvou kilogramů drogy v hodnotě na více než 1,5 milionu korun. Další nejméně kilogram se chystala vyrobit. Dva muži ve věku 42 a 60 let a šedesátiletá žena skončili ve vazbě.

Starší z mužů je podle mluvčí policistům dobře znám. V minulosti byl za výrobu pervitinu několikrát potrestán. Loni v lednu se rozhodl, i s ohledem na svůj věk a tělesný handicap, který policisté nechtěli specifikovat, že si najde nástupce, kterému předá své zkušenosti. Našel dvaačtyřicetiletého muže, který pak pro šedesátiletého muže drogu vyráběl. Starší z mužů a žena pak zajišťovali její další distribuci, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Narkotika vyráběli v objektech v Ostravě a na Frýdecko-Místecku. Počátkem listopadu byla trojice zadržena. Obviněni byli z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ve vězení můžou strávit až 12 let, doplnila policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte