Ostravská policie dopadla zloděje katalyzátorů

10.8.2022
Redakce

Ostravští policisté objasnili sérii krádeží katalyzátorů ze zaparkovaných automobilů. Osmadvacetiletého muže obvinili z 15 takových případů. Muž se přiznal a uvedl, že ukradené součástky prodával dalším zájemcům. Loni v listopadu kriminalisté odhalili šestičlennou skupinu, která kradla stejné součástky. V jejich případě ale katalyzátory končily ve sběrnách kvůli cenným kovům, které obsahují.

Policisté muže dopadli při poslední krádeži. Nejprve tvrdil, že pouze na místě opravuje svou motorku. Kriminalisté ale už měli dostatek informací z dalších krádeží. Stopy vedly právě k tomuto podezřelému. Muž se nakonec přiznal k 15 krádežím.

Uvedl, že ukradené katalyzátory prodával za částku od 2000 do 3000 korun. V jednom případě dokonce za kradený kus dostal 7000 korun. Kradl vždy přes den na větších parkovištích. Jako pomocníka měl použít elektrickou brusku či pilku. Majitelům vozů způsobil škodu okolo 90 tisíc korun.

Loni v listopadu policie usvědčila z podobných krádeží šestičlenný gang. V jejich případě policisté evidovali asi 30 poškozených a škodu okolo 100.000 korun. Členové skupiny ve věku od 25 do 30 let si vybírali katalyzátory ze starších typů automobilů, které obsahují větší množství drahých kovů.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte