Ostrov vybral firmu, která postaví novou stanici pro dobrovolné hasiče

18.8.2022
Roman Kořinek

V Ostrově na Karlovarsku začne v září stavba zbrojnice pro dobrovolné hasiče. Město vybralo ve výběrovém řízení z pěti zájemců firmu, která ji postaví za 72,5 milionu korun. Je to asi o milion korun více, než předpokládal projektový odhad, řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

„Firma KV Real Invest by měl v září zahájit stavbu nové hasičské zbrojnice pro naši jednotku sboru dobrovolných hasičů. Hasičárna bude stát vedle současného stanoviště pro záchrannou službu a vedle ní by měla zhruba ve stejné době začít stavba hasičské stanice pro Hasičský sbor České republiky,“ popsal Jan Bureš.

Stavba letos začne a město má na letošní část stavby vyčleněno pět milionů korun. Největší část prací by se měla dělat v roce 2023 a hotová by zbrojnice měla být na jaře roku 2024.

Původní hasičská stanice byla postavena při tehdejší „Akci Z“, tedy bezplatné brigádě občanů, a už technicky nevyhovuje. Navíc stojí v zatáčce rušné silnice, což také není bezpečné. Nová stanice by měla mít i fotovoltaické panely pro úsporu energie.

Zdroj: mu ostrov/čtkNepřehlédněte