Ostrovská radnice připravuje dražbu dalších šesti opravených bytů

3.10.2021
Roman Kořinek

Vedení města chce i nadále pokračovat v nově zavedeném systému soutěže o nákladně zrekonstruované byty. Oprava jedno z nich vyjde radnice na zhruba šest set milionu korun. Proto se letos rada rozhodla nájemné v těchto bytech dražit obálkovou metodou.

„Aktuálně máme připraveno dalších šest zrenovovaných bytů a obálky a nabídkami nájemného přijímáme do 15. Listopadu. Původně jsme měli termín do konce října, ale prodloužili jsme ho, aby se mohlo přihlásit více uchazečů,“ vysvětluje starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

Podle jeho dalších slov půjde tentokrát do dražby pět dvoupokojových a jeden třípokojový byt. Co se týká velikosti těchto bytů, tak ten třípokojový je zhruba osmdesát metrů čtverečních a ty dvoupokojové jsou od šedesáti do sedmdesáti metrů čtverečních.

„Detailní podmínky týkající se přihlášky do dražby jsou na webu měst a to včetně termínů prohlídek těchto bytů. Tím nejzákladnějším pravidlem možnosti přihlášení se do dražby je nabídnutí nájemného v minimální výši 80 korun za metr čtvereční. Pro byty v dražbě neplatí městský pořadník, ale byt získá ten, kdo nabídne nejvyšší nájemné,“ pokračuje starosta.

Současně s vyvěšením nabídky pronájmu zrekonstruovaných bytů rozhodlo vedení města o rekonstrukci dalších čtyř bytů, což si vyžádá investici zhruba 2,4 milionu korun. „Jedná se o byty kole, nového náměstí a počítáme s tím, že jakmile opraveny, půjdou opět do dražby,“ uzavřel Jan Bureš.

Zdroj: vz

 

 Nepřehlédněte