Ostrovské zastupitelstvo bude jednat o novém termínu místního referenda

13.1.2022
Roman Kořinek

Radní Ostrova navrhují, aby se referendum, ve kterém se lidé budou vyjadřovat k výšce jedné z hal ve vznikajícím průmyslovém parku, konalo 18. února. Referendum bylo původně vyhlášeno na polovinu prosince, ale nemohlo se uskutečnit z důvodu vyhlášeného nouzového stavu. Nově navrhovaný termín musí podle místostarosty Ostrova Marka Poledníčka (KDU-ČSL) schválit zastupitelé.

„Doporučíme zastupitelstvu města vyhlásit referendum na 18. února. Budeme o tom jednat na zasedání v mimořádném termínu v pondělí 17. ledna,“ řekl místostarosta s tím, že se bude jednat o historicky první referendum v Ostrově.

Referendum se v Ostrově chystají vyhlásit z důvodu změny územního plánu. Ta by měla zahrnovat požadavek investora změnit výšku jedné z průmyslových hal v takzvaném Panattoni parku, který vzniká v areálu bývalého závodu Škoda Ostrov. Investor chce ze schválených patnácti metrů zvýšit halu na dvacet dva a půl metru.

„Se změnou ale část obyvatel nesouhlasí a proto jsme se rozhodli vyhlásit referendum. Máme na něj alokováno zhruba čtyři sta tisíc korun, ale věříme, že náklady budou nižší,“ dodal Marek Poledníček s tím, že hlasování by mělo probíhat od 12 do 22 hodin.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte