Panattoni dokončila první část cyklostezky kolem průmyslové zóny

18.1.2022
Roman Kořinek

Společnost Panattoni dokončila první část cyklostezky kolem průmyslové zóny Ostrov – North. Asi 600 metrů dlouhý úsek předá podle dohody městu Ostrov. Firma, která připravuje v areálu své průmyslové zóny stavbu dvou průmyslových hal, ale chce se stavbou cyklostezky pokračovat, a to směrem do středu města i směrem na Jáchymov. Novinářům to při otevření stezky řekl ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

„Budou navazovat další části, které jsou už částečně zrealizovány. Je to pozemek, který patřil firmě Sadeto, směrem do centra. Ten jsme vykoupili a budeme předávat opět městu, aby se cyklostezka scelila. Dále budeme pokračovat směrem na Jáchymov, asi 300 metrů směrem na sever,“ popsal Sovička.

Náklady na stavbu už hotového úseku byly asi čtyři miliony korun. Spolu s výkupem pozemků a dobudováním napojení úseku na okolní cyklostezky bude podle Sovičky celková investice asi šest až sedm milionů korun.

Podle starosty Ostrova Jana Bureše (ODS) byl úsek kolem průmyslové zóny jedním z nejproblematičtějších úseků cyklistického napojení města, na který se lidé často ptali. Místo provizorní cesty tak nyní vznikla kvalitní osvětlená cyklostezka. Město do budoucna plánuje ještě drobnější úpravy cyklostezek ve městě a případné napojení na krajskou páteřní cyklostezku podél Ohře.

Společnost Panattoni odkoupila areál bývalé Škody Ostrov s cílem vybudovat zde průmyslovou zónu. Do odkoupení, sanace a revitalizace pozemků dosud investovala okolo čtvrt miliardy korun. Stavba první haly s plochou 20.000 metrů čtverečných začala na konci loňského roku. Druhá hala by měla mít rozlohu přes 100.000 čtverečných metrů. O její konečné podobě se ale bude kvůli výhradám části obyvatel rozhodovat v únoru v místním referendu.

Zdroj: vz/tzNepřehlédněte