Parádní derby s vítěznou tečkou domácí Energie

22.1.2022
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů včera po dlouhých čtrnácti dnech nastoupili k extraligovému duelu a hned je čekalo prestižní západočeské derby. Obě mužstva k zápasu nastoupila s odhodlání vyhrát, ale blíže k tomu měli domácí.

Už v šesté minutě prostřelil Svobodu v plzeňské brance Dlapa a Energie dlouho držela hubený náskok. Soupeř měl sice řadu zajímavých šancí, ale to samé se dá říci o domácích Karlových Varech. I přesto se ale Plzni podařilo ve druhé třetině vyrovnat, když se trefil Blomstrand. Jenže hráči Energie dobře věděli, že potřebují vybojovat všechny tři body a proto se dvěma góly opět od svého soupeře odpoutali.  Trefil se Beránek a Koblasa. I když domácí vedli po dvou třetinách 3:1, nabídlo poslední dějství zajímavou zápletku.  Plzeň totiž snížila Schleissem, ale domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek po trefě Hladonika. Za stavu 4:2 se mohlo zdát, že mají domácí zápas pod kontrolou, což byl ale obrovský omyl. Plzeň totiž dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut stav srovnala na 4:4 a drama bylo na světě. Štěstí ale tentokrát stálo na straně Karlových Varů, za které se dokázal v 54. minutě trefit opět Hladonik, který poslal svůj tým do vedení. To naštěstí Energie dokázala ubránit a mohla se na konci zápasu radovat z výhry 5:4.

„Jsme rádi, že jsme po dlouhé době mohli odehrát utkání. Mělo to dneska víceméně všechno, co od derby očekáváme, jak ho známe. Chyběli akorát diváci. Měli jsme chuť, dobře jsme vstoupili, měli jsme dobrý pohyb a dali jsme první branku. Když soupeř vyrovnal, tak jsme byli o něco aktivnější a dokázali jsme odskočit. Tam jsme ale měli zanechat trochu chladnější hlavu a nenechat se strhnout tím tempem ke zbytečným faulům. Měli jsme moc vyloučených hráčů, dvě přesilovky ve třech. Kdybychom takhle nedisciplinovaně pokračovali v dalších zápasech, tak by nás to stálo body. Měli jsme i trošku štěstí. Jsem rád za bojovnost, ale bylo to hodně hektické a hodně nepřesné. Za mě to bylo dané tou dlouhou pauzou a věřím, že v dalších zápasech se trochu uklidníme. Snad soutěž bude pokračovat v trochu v lepším tempu,“ zhodnotil zápas asistent domácí kouče Tomáš Mariška.

Zdroj: vz/hokejkv