Pardubice pomáhají uprchlíkům ve zkráceném režimu

4.7.2022
Redakce

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Pardubicích začalo od pondělí fungovat ve zkráceném režimu. Důvodem je nízký počet uprchlíků z Ukrajiny v posledních týdnech. Dosud bylo centrum otevřené všechny pracovní dny.

„Počínaje dnešním dnem přecházíme na režim pondělí, středa, pátek s tím, že v pondělí a ve středu fungujeme od 8:00 do 16:00 a v pátek od 8:00 do 14:00,“ uvedl v pondělí mluvčí pardubického hejtmanství Dominik Barták. Kvůli nižší vytíženosti už v centru není v provozu fotokoutek, kde byly na místě pořizovány potřebné fotografie. Lidé z Ukrajiny si snímky musí pořídit sami v některém z ateliérů ve městě, podle Bartáka je jich v docházkové vzdálenosti několik.

Denní počet běženců v centru se pohybuje v průměru kolem 40 za den. V režimu tří dnů v týdnu bude KACPU fungovat do odvolání.

V Pardubickém kraji se od počátku válečného konfliktu na Ukrajině zaregistrovalo k pobytu v Česku více než 16 700 uprchlíků. Jejich denní počty byly vysoké především v prvních měsících, 2. března pro ně bylo v budově krajského úřadu v sále Jana Kašpara otevřeno Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Postupně ukrajinských běženců ubývalo, centrum proto omezovalo dobu svého provozu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte