Páreček bezdomovců si to za bílého dne rozdával u Hlavního nádraží. Žena s infekční nemocí poplivala policisty

16.7.2021
Jitka Kačánová

Desítky okolojdoucích lidí nijak nerušili devětatřicetiletou ženu a sedmatřicetiletého muže, kteří se v úterý odpoledne věnovali sexu ve Vrchlického sadech poblíž Hlavního nádraží. Sexem se měli zabývat několik desítek minut, a to nejdříve vleže na trávníku a potom pokračovali na lavičce, kam si přesedli. Oznámení o jejich počínání dostali městští strážníci okolo druhé hodiny odpoledne. „Chodí tu i děti,“ dožadoval se jejich zásahu mužský hlas.

Když strážníci Městské policie dorazili na místo, bylo už sice po všem, žena však měla stála odhalenou hruď. Oba strážníkům odmítali prozradit svou totožnost s tím, že na to jako zástupci městští strážníci nemají právo. „Po upozornění, že budou předvedeni na policejní služebnu, vulgárními výrazy nešetřili. Opakované výzvy muže zřejmě unavovaly, proto se rozhodl odejít, ale vzápětí byl zastaven pomocí hmatů, chvatů a pout. Donucovací prostředky museli strážníci nakonec použít také proti ženě,“ uvedla mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Muž odmítl orientační dechovou zkoušku na alkohol, u ženy naměřili v krvi přes tři promile. „Během převozu si žena posunky sundala respirátor, který ji strážníci poskytli z vybavení služebního vozidla, a poplivala interiér auta a uniformu jednoho člena hlídky. Na služebně pak sdělila, že má infekční chorobu Impetigo,“ dodala Seifertová. Impetigo je nakažlivá kožní nemoc streptokokového nebo stafylokokového původu projevující se hnisavými boláky.

Zdroj: Policie ČRNepřehlédněte