22.9.2021
Praha

Případ veksláka bez hlavy skončil bez trestu. Jeho hlava se nikdy nenašla

Počátkem osmdesátých let našel poblíž ubytovny Armabetonu dělník této společnosti mrtvé tělo muže bez hlavy. Ta byla podle přivolaných kriminalistů oddělena od trupu velice neodborně. Poměrně brzy se podařilo zjistit totožnost mrtvého, pak už se ale vyšetřovatelé moc dál nepohnuli. A případ samotný pak počátkem roku 1990 na příkaz shora museli uzavřít, aniž by dopadli pachatele. Nehodilo se prý obviňovat vězně z 50. let.

22.9.2021
Česko

Výzkum volebního potenciálu posílá do parlamentu devět stran

Zbývají dva týdny do voleb. Ačkoliv volební průzkumy dávají šanci vstoupit do poslanecké sněmovny jen pěti politickým subjektům, zdaleka není rozhodnuto. Výzkum volebního potenciálu počítá s tím, že by jich mohlo být až devět.

20.9.2021
Zprávy

Holešovice opět ožijí knihami. Svět knihy bude hostit stovky účinkujících

Již 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy bude hostit šest stovek účinkujících z 27 zemí a regionů. Uskuteční se 23. až 26. září na Výstavišti v Holešovicích. Jeho letošní motto zní Můj domov je v jazyce, které podle pořadatelů vyjadřuje záměr prozkoumat vztah děl a jejich autorů k jazyku, geografické i mentální příslušnosti k dané zemi. Čestným hostem veletrhu je Francie.

20.9.2021
Praha

Den architektury se zaměří na dílo Jana Kotěry. O prvním říjnovém víkendu nabídne zdarma bohatý program

Jedenáctý ročník festivalu Den architektury nabídne Pražanům i návštěvníkům hlavního města o prvním říjnovém víkendu zdarma bohatý program na desítkách mnohdy nepřístupných míst. Tentokrát má v hledáčku cestování a pohyb městem. Nabídne procházky po bývalých i stále fungujících pražských nádražích, prohlídku metra nebo výlet vlakem.

20.9.2021
Praha

Reklamní plachty ne a billboardy ano? Magistrát dusí reklamky

Likvidační! Taková je prý nová vyhláška o reklamě, která začne platit v říjnu. Reklamním společnostem vadí, že zakazuje reklamní plachty, ale billboardy v ulicích Prahy nechává. Piráti jsou podle nich v boji proti vizuálnímu smogu nedůslední. Magistrát navíc podezírají z toho, že chce likvidací soukromých reklamek získat peníze inzerentů v Praze pro sebe. Vyhláška ale poškozuje i společnost BigBoard, hlavního reklamního partnera města.