Patnáctiletý chlapec s kamarády poškodil automat na hračky. Nadýchal přes 1,5 promile alkoholu

23.9.2021
Jiří Bydžovský

Incident zachytila jedna z bezpečnostních kamer půl hodiny po půl noci na Lannově třídě v Českých Budějovicích. Teprve patnáctiletý chlapec, který se snažil strážníkům uniknout, nadýchal 1,67 promile alkoholu. Případem poškozeného automatu se začali zabývat policisté. Trojici výtržníků čekají i další potíže se zákonem.

Operátor městského kamerového systému na Lannově třídě si všiml trojici osob, kterou právě zaujal automat na hračky. Byl zavěšený na zdi obchodního domu. Poté, co dotyční začali přístroj poškozovat, na místo  zamířily hlídky městské policie. „Strážníci osoby odpovídající popisu zastihli nedaleko. Jeden z přítomných mladíků se však rozhodl nereagovat na jejich výzvy a snažil se z místa uniknout. Strážníci ho dostihli a přivedli ho zpět k jeho starším společníkům. Jak se ukázalo, jednalo se o patnáctiletého chlapce z Českobudějovicka. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 1,67promile“řekla mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

Jeho dvacetiletá kamarádka strážníkům popsala, že při společné cestě z centra města společně popíjeli alkohol. Cestou si povšimli automatu na dětské hračky. Okamžitý nápad nějaké si z něj vybrat násilím také hned všichni tři uskutečnili. „Patnáctiletý chlapec šel s pravdou ven i v otázce k původu tvrdého alkoholu, kterým se spolu s kamarády posilnil. Chlapce si o několik desítek minut později na místě převzala jeho matka. Případ poškozeného automatu strážníci předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR“ dodala Školková.

Všichni zúčastnění se budou zpovídat z přestupku proti pořádku. Případ v souvislosti s alkoholem u nejmladšího z nich bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Postih nemine ani prodejce, který mu alkohol prodal. Hrozí mu pokuta až 150 tisíc korun.

Zdroj: vzNepřehlédněte