Pauzu od sportu si dalo 20 % dětí, ale lze to napravit. Pomůžou příměstské kempy

10.8.2022
Tereza Štenclová

Ještě na začátku roku klesala docházka na sportovní tréninky. Situace se pomalu zlepšuje díky velkému úsilí sportovních klubů a zájmových kroužků, které pořádají mnoho aktivit, které mají dětem i rodičům znovu dodat chuť k pohybu. Pro ty, kteří chtějí hrát „profi“ nebo si jen zahrát tu jsou Elementkempy.cz.

Pauza v pohybu nás zasáhla asi všechny. V některých případech šlo o dobrovolné rozhodnutí, v jiných zase o vnější vlivy. Koho ale pauza zasáhla zcela určitě a v plné síle jsou děti. Během covidových opatření klesla docházka podle dat aplikace ke správě sportovních klubů eos club zone o celých 20 % a v tomto trendu pokračovala i počátkem roku.

„Chceme dětem skrze pohyb zlepšit den. Nejen, že se protáhnou a zlepší si koordinaci, ale najdou si i nové kamarády. Na našich kempech si můžou vyzkoušet různé pohybové aktivity, zasoutěží si a můžou se těšit i na odměny. Bonusem pro některé bude, že si na našich florbalových kempech zahrají s hráči ze superligy,“ říká Jakub Doubrava, provozní ředitel Fbš Bohemians a Elementkempy.cz.

Sportovní kluby i zájmové kroužky se nyní snaží děti přesvědčit, aby se ke sportu vrátily. Rozhodnutí není pouze na dětech, ale hlavně na rodičích, kteří někdy nejeví aktivní zájem o to, aby se děti opět začaly socializovat a hýbat. Jindy se zase obávají toho, že všechny sportovní kroužky jsou přípravou pro (polo)profesionální kariéru. Výhody pohybu a trávení času s dalšími dětmi jsou ale nesporné a jsou jak fyzického, tak i duševního rázu. Navíc si děti na chvíli odpočinou od rodičů i naopak.

Teď v létě o prázdninách je ideální příležitost začít s organizovaným pohybem. Sportovní kluby a kroužky pořádají různá soustředění a kempy, kde si děti vyzkoušejí konkrétní aktivity a zjistit tak, zda by je bavilo věnovat se jim dlouhodobě. V druhé polovině srpna pořádají příměstské kempy například Elementkempy.cz. Děti si můžou vybrat z florbalu, aerobiku nebo můžou zvolit multisportovní kemp, kde si vyzkoušejí víc sportovních disciplín. Výhodou Elementkempů je, že jsou vhodné jak pro naprosté začátečníky, tak ale i pro už pokročilé hráče. Kempy si užijí i ti, kteří si chtějí zkrátka jen zahrát a vybít energii.

Víc informací o kempech najdete na webových stránkách. Přihlašování probíhá skrze web a posléze přes aplikaci eos club zone, kde najdete veškeré informace o kempu, na nějž je vaše dítě přihlášené, detaily k platbě včetně QR kódu pro jednoduché zaplacení a můžete tam rovnou i komunikovat s trenéry.Nepřehlédněte