Pervitin na Uherskohradišťsku vyráběl důchodce s kamarádem

4.8.2022
Jaroslav Svoboda

Neobvyklým případem se zabývají uherskohradišťští kriminalisté, odhalili totiž dva výrobce pervitinu. Už to samo o sobě je určitě dobrá práce, ovšem jejich údiv přišel v momentě, kdy se dozvěděli, že těmito výrobci jsou důchodce a jeho kamarád. Oběma teď hrozí až deset let za mřížemi.

Jednotlivé stopy přivedly policisty ke dvěma mužům, a to k pětašedesátiletému seniorovi a jeho čtyřiačtyřicetiletému kamarádovi, po několikaměsíčním pátrání. Policisté také zjistili, že oba muži jsou kromě výroby i pravidelnými a dlouholetými uživateli pervitinu. A to byl také jeden z důvodů, proč se rozhodli ho vyrábět.

„Starší z mužů využíval k rekreaci rodinný domek v obci na Uherskohradišťsku. Tam v roce 2020 vyrobili první várku. Všechny potřebné věci, jako léky obsahující pseudoefedrin a chemikálie, nakupovali v ČR i v zahraničí. Do července tohoto roku se jim podařilo vyrobit minimálně 1000 g metamfetaminu. Drogy nepoužívali jen ke své potřebě. Starší z mužů jimi zásoboval i další uživatele, za což minimálně ve sto případech inkasoval peníze,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Policie na jihu Moravy zajistila více jak padesát migrantů, policisté proti nim používají i termovizi

Poslední nelegální výrobu už ale pětašedesátiletý muž nestihl dokončit. Celý proces mu totiž překazili kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

„Při domovní prohlídce zajistili prostředky k výrobě drog včetně velkého množství léčiv, chemikálií a laboratorního skla. Oba muži se ke svým činům přiznali a v uplynulých dnech si od kriminalistů vyslechli obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na ten zákon pamatuje až desetiletým odnětím svobody,“ dodala mluvčí Šabatová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte