• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu

    19.1.2018

    Nesmyslné průtahy a blokování ze strany aktivistů, ale třeba i starosty Prahy 7 Jana Čižinského, způsobily, že se Libeňský most dostal do havarijního stavu a neunese vozidla těžší 5 tun. To v praxi znamená, že most je do odvolání uzavřen pro automobilovou dopravu.

    „Z mého pohledu je to zcela zbytečný problém. Oprava Libeňského mostu byla připravena již v roce 2015. Kdyby nedošlo k blokování, mohl být most už dnes opraven. Nyní zde máme havarijní stav, po mostě nemůžou jezdit tramvaje, což způsobí tisícům Pražanů velké komplikace. Všichni, kdo opravu mostu blokovali, by si teď měli sáhnout do svědomí,“ uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

    V pražských ulicích vládne po uzavření Libeňského mostu naprostý chaos. Všechno bude, uklidňují informátoři

    Praha nyní musí konat velmi rychle. Podle Dolínka je zásadní, aby mohl most co nejrychleji znovu sloužit k dopravě. Mimo jiné proto, že je stěžejní i pro mimořádné situace například povodně.

    FOTO: Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu

    Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - Dolínek, Libeňský mostPetr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - libeňský most uzavřen praha 7Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - libeňský most uzavřen praha 7Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - libeňský most uzavřen praha 7Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - Libeňský most
    Další fotky
    Petr Dolínek: Pyrrhovo vítězství aktivistů. Libeňský most je v havarijním stavu - Libeňský most

    Tanečků kolem Libeňského mostu už bylo dost. Mosty se staví proto, aby sloužily svému účelu, tedy umožnily bezpečnou přepravu osob či vozidel přes řeku. Nepodceňuji architektonickou hodnotu mostů, ale Libeňský most není Karlův most. Klíčové je most co nejrychleji opravit a znovu jej uvést do provozu,“ zdůraznil Dolínek.



    Nepřehlédněte