• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání

  7.1.2018
  Kamila Steinbachová

  Plánovaná stavba hal společnosti Goodman Czech Republic u Zdib u Prahy se má probírat na veřejném jednání na přelomu ledna a února. Obyvatelé obce se obávají zhoršení životních podmínek, například hluku, znečištění, nárůstu dopravy a podobně. Haly mají zabírat plochu 76 tisíc metrů čtverečních.

  „Proti záměru byly v řízení EIA (posuzování vlivu na životní prostředí) podány desítky negativních vyjádření veřejnosti, spolků, obce Zdiby, okolních obcí, měst a městských částí hlavního města Prahy,“ informovala ČTK Eva Slavíková z občanské iniciativy Stop haly Goodman Zdiby.

  Občané se mohou vyjádřit do třetiny ledna

  K záměru se loni vyjádřila i středočeská krajská rada, která požadovala podrobnější rozpracování dopravní situace a vlivu na pohodu bydlení a také posouzení vlivu na změnu krajinného rázu a zhodnocení vlivů na zdraví obyvatel. Přepracovaná dokumentace byla zveřejněna na začátku prosince.

  Zdiby se snaží usměrňovat dopravu v obci, chybí okruh kolem Prahy

  Obec nechala k posudku vlivu na životní prostředí i k jeho upravené podobě vypracovat odborný posudek. Spolu s připomínkami občanů, spolků a občanských iniciativ ho v rámci vyjádření k dokumentaci projedná středočeský krajský úřad. Lhůta pro zaslání vyjádření uplyne v první třetině ledna.

  Dopravní zátěž je vysoká už nyní

  Podle webových stránek obce www.obeczdiby.cz připravuje krajský úřad veřejné projednání v sokolovně ve Veltěži, která patří ke Zdibům. Na dotazy budou odpovídat představitelé zúčastněných firem a organizací.

  Boj s odpadem: Ve Zdibech by se už neměly kupit odpadky na jedné hromadě

  Logistický areál se dvěma halami má vzniknout při severovýchodním okraji obce Zdiby mezi dálnicí D8 a silnicí druhé třídy 608, doprava z něj se má napojovat na silnici 608 a dále přes exit 1 na dálnici D8. Obec už nyní trpí značnou dopravní zátěží, u nájezdu i sjezdu na dálnici se ve špičce často tvoří kolony.

  FOTO: Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání

  Plánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby obecní úřad wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - OLYMPUS DIGITAL CAMERAPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby chatová oblast wikimedia commonsPlánovaná stavba průmyslových hal u Zdib vadí občanům. Chystá se veřejné projednání - zdiby benzinka wikimedia commons


  Nepřehlédněte