• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Platební terminály do autobusů DPP mají skluz, možností jsou jízdenky za příplatek u řidiče

    Zatímco ve všech pražských tramvajích si už téměř rok můžete bezhotovostně koupit jízdenku, a to bez přirážky, při cestování v autobusech mají cestující smůlu. Jízdenkové automaty jsou jen na pár zastávkách, a tak cestujícímu bez jízdenky nezbývá než nákup s přirážkou u řidiče.

    Další možností je koupě SMS jízdenky, ale tato možnost je nedostupná pro řadu cestujících, kteří mají firemní tarif a zaměstnavatel jim blokuje nákupy přes sms.

    „Bezhotovostní platby jsou budoucností, a to i v dopravě. Pražané a návštěvníci Prahy teď konečně budou mít stejné možnosti jako v ostatních moderních metropolích,“ řekl před rokem primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Tehdejší tiskovou zprávu v dubnu 2019 doplnil generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Petr Witowski: „Na letošek (pozn. red.: rok 2019) připravujeme výběrové řízení na bezkontaktní terminály v autobusech. Během příštího roku (pozn. red.: 2020) by tak bezkontaktní nákup jízdenek kartou měl být k dispozici ve všech prostředcích MHD.“

    STREAM: záznam z tiskové konference vlády z neděle 23:00h

    Jenže nestalo se. Výběrové řízení dosud nebylo vyhlášeno, jak potvrdil dopravnímu magazínu MHD86.cz Daniel Šabík, vedoucí odboru komunikace v dopravním podniku.

    „Veřejnou zakázku na nákup bezkontaktních terminálů do autobusů momentálně připravujeme. Nejdříve ale chceme provést předběžné tržní konzultace, které plánujeme vyhlásit v nejbližších týdnech. Pak bude následovat vypsání samotné veřejné zakázky, předpokládáme, že by to mohlo být v dubnu, nejpozději v květnu podle výsledků předběžných tržních konzultací. Instalace bezkontaktních terminálů do všech autobusů DPP pak bude záležet na podmínkách zadávací dokumentace připravovaného tendru a jeho průběhu. V případě standardního průběhu tendru očekáváme zahájení instalace bezkontaktních terminálů do autobusů na sklonku letošního roku,“ sdělil Daniel Šabík (DPP).

    Lidé z Břevnova se bojí o osud fotbalového hřiště

    Přesto není nic ztraceno. Držme palce, aby se skluz povedlo dopravnímu podniku dohnat a mohl být dodržen slib, že v roce 2020 budou všechny autobusy vybaveny terminály k nákupu jízdenek.



    Nepřehlédněte